środa, czerwca 19, 2024

„Baśniowe opowieści” Gabriela Feliksik [PATRONAT MEDIALNY]

 


TYTUŁ  "Baśniowe opowieści”
 

AUTOR Gabriela Feliksik

 

DATA PREMIERY 24.05.2024

 

WYDAWNICTWO Million

 

ILOŚĆ STRON 120

 

 

 

 

OCENA  6/6

 

OPIS

 


FANTAZJA – MIŁOŚĆ – MARZENIA  

Pamiętacie Królową Śniegu, Wróżkę Zębuszkę, Dziadka Mroza czy Świętego Mikołaja?

Te magiczne postacie z naszego dzieciństwa właśnie ożywają na nowo!

Przygotujcie się na powrót do świata pełnego baśni i cudów, gdzie każda opowieść skrywa tajemnicze istoty. Przywołajmy wspomnienia z dawnych lat i pozwólmy się ponieść w tej uroczej podróży przez krainę wyobraźni i czarów. Poznacie też nowe bajkowe postacie, które staną się Waszymi towarzyszami i rozpalą w sercach nadzieję i radość, a na twarzach wywołają uśmiech i wzruszenie.

Gabi Feliksik – autorka książek dla dzieci: „Podróżniczki w czasie” oraz „Pimpuś piesek” powraca w świetnym stylu, serwując najmłodszym dawkę zapomnianych bohaterów.
MOJE ODCZUCIA

 

 

Baśniowe opowieści to zbiór kilku historii, w których znajdziemy ciekawe i warte uwagi historie.
Pierwsza z nich zatytułowana Księga cudów opowiada historię Darii, małej dziewczynki, która w wyniku wypadku samochodowego straciła ojca, ale także nie mogła już chodzić. I chociaż to urocze dziewczę nad życie chciałoby znowu móc chodzić, to jednak dobro innych było dla niej ważniejsze. Jej historia pokazuje nam, że w życiu są rzeczy ważne i ważniejsze na które warto zwrócić uwagę. I że dobro zawsze do nas powróci prędzej czy później.

Daria myślała tylko o jednym: że chciałaby się obudzić i zacząć chodzić – i takie życzenie pragnęła wypowiedzieć. Nagle jednak przypomniała jej się zatroskana twarz mamy. Często od czasu wypadku widywała ją smutną i płaczącą. Gdy to sobie uświadomiła, już wiedziała, jakie będzie jej życzenie.


Kolejne opowiadanie Zapomniani bohaterowie pokazuje jak bardzo istotne jest to, aby dzieci wierzyły w tradycje, które były przekazywane z pokolenia na pokolenie, a o których coraz częściej zapominają. Wróżka Zębuszka, Święty Mikołaj, Dziadek Mróz, dzieci coraz częściej przestają w nich wierzyć, skazując ich na pozbawienie wykonywania swoich obowiązków.

Opowiadanie Przyjaciółki i komórka pokazuje nam świat, w którym dzieci zapominają o wszystkim innym, a wpatrzone są tylko w telefon. Mogłyby tak spędzić co najmniej pół dnia. Dopiero kiedy nagłym zbiegiem okoliczności znajdują się w środku telefonu zaczynają dostrzegać rzeczy ważniejsze od komórki i postanawiają zmienić swoje podejście do tego urządzenia. Kiedyś nie było komórek i wydaje mi się, że dzieci były szczęśliwsze, a przede wszystkim bardziej aktywne, bo chętniej opuszczały mieszkanie, aby porobić coś ciekawego na dworze.

Od tej pory dziewczynki zaczęły odkrywać uroki świata bez telefonu. Rozmawiały, spacerowały, rysowały, odkryły frajdę z gry w karty, zdarzało im się obejrzeć razem jakąś bajkę czy pograć w jakąś grę, ale robiły to przez maksymalnie piętnaście minut, tak się umówiły, żeby nie dać się znowu wciągnąć do tego małego przedmiociku.


Biblioteka przyjaźni to opowiadanie które mocno mnie wzruszyło i pokazało, że prawdziwych przyjaciół można spotkać w najmniej oczekiwanym momencie. Marcel ma chore serce i nie może robić tych wszystkich rzeczy, co robią jego rówieśnicy. Nie może się przemęczać, więc pewnego dnia przez przypadek trafia do biblioteki, gdzie poznaje Zosię, która jeździ na wózku inwalidzkim. Rodzi się między nimi piękna przyjaźń. Chłopak nieoczekiwanie dostaje szansę od losu na normalne życie. Ale to nie zmienia jego podejścia do Zosi, bo nawet, kiedy już wróci do pełni zdrowia, nadal będzie pielęgnował swoją przyjaźń z dziewczyną. Przyjaźń to coś niesamowitego, ale tylko wtedy kiedy jest prawdziwa.

Autorka stworzyła ciekawą książkę, której warto poświęcić trochę czasu. Bowiem opowiadania które w niej znajdziemy pozwolą przenieść nam się do dawnych lat i zapomnianych przez nas bohaterów. Dajmy się ponieść naszej wyobraźni, wybierzmy się do krainy cudów i poznajmy wielu ciekawych bohaterów, a przy okazji spróbujmy wyciągnąć wnioski z co poniektórych tutaj zawartych historii.

Baśniowe opowieści to zbiór kilku opowiadań, które z całą pewnością wywołają zarówno radość jak i wzruszenie. Usiądźmy wygodnie i dajmy się porwać do świata, w którym wszystko jest możliwe. Zachęcam do przeczytania.


Za możliwość przeczytania, zrecenzowania i patronowania serdecznie dziękuję
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger