wtorek, kwietnia 30, 2024

„Ja i mój pies” Emilia Piłko

 TYTUŁ  "Ja i mój pies”

AUTOR Emilia Piłko

 

DATA PREMIERY 24.04.2024

 

WYDAWNICTWO Emilia Piłko

 

ILOŚĆ STRON 32

 

 

 

 

OCENA  4/6

 

OPIS

 

Kiedy rodzice dziesięcioletniego Leona decydują się na przygarnięcie Harry’ego - niereformowalnego husky’ego syberyjskiego - jeszcze nie wiedzą, z jakim wyzwaniem i wysiłkiem przyjdzie im się mierzyć każdego dnia. Uporządkowane dotąd życie chłopca nagle przewraca się do góry nogami, ale jednocześnie wzbogaca się o nowego wspaniałego, kochającego członka rodziny - oraz niezwykłe przygody, które mogą wspólnie przeżywać. 


Ja i mój pies to oparta na faktach historia o próbie odnalezienia się w nieznanej dotąd rzeczywistości, o radzeniu sobie w trudnych sytuacjach i o sile przyjaźni między człowiekiem a zwierzęciem. MOJE ODCZUCIADziesięcioletni chłopiec Leon pragnie mieć rodzeństwo, ale rodzicie przygarniają psa Harry’ego - syberian husky. Chłopiec dość szybko i mocno zżywa się z nowym członkiem rodziny, tak samo jak i jego rodzice. Wspólnie idą przez życie i uczą się siebie nawzajem. Po drodze spotyka ich wiele ciekawych przygód. 


Najwspanialsze okazywały się jednak wyprawy w góry. Radość Harry’ego była wtedy wręcz namacalna. Prawdziwy raj na ziemi dla naszego psa. Nurkowanie w zaspach śnieżnych, kulig czy wspinanie się na szczyt dawały nam wszystkim ogromną satysfakcję. Mama mówi, że w takich chwilach można docenić rzeczy nie do kupienia: piękno natury i spędzony wspólnie czas, który jest wart więcej niż niejeden fantastyczny gadżet.


Podejrzewam, że większość z nas będąc małymi dzieciakami pragnęła mieć w domu psa. Nie zawsze jednak to marzenie się spełniało, dlatego że rodzice doskonale wiedzieli z czym wiąże się posiadanie psa. Pies bowiem nie jest zabawką, którą można odłożyć na bok, kiedy ta się znudzi. Pies to odpowiedzialność i obowiązki. 


Decydując się na psa, powinniśmy najpierw doskonale przemyśleć jaka rasa byłaby dla nas odpowiednia. Nasz Harry to syberian husky, rasa, która potrafi przynieść wiele radości, ale również i problemów. To psy z charakterem, które potrzebują długich spacerów, ale też psy, które lubią uciekać. Są doskonałymi kompanami dla dzieci, ale niekoniecznie dla innych zwierząt. 


Emilia Piłko przedstawia nam świat oczami Leona. To właśnie chłopiec opowiada nam o tym, w jaki sposób Harry trafił do ich domu i jakie spotkały go razem z nim przygody. Książka napisana jest odpowiednim językiem dla młodszych czytelników, więc bez problemu zrozumieją treść. Ale i starsi, zwłaszcza miłośnicy psów chętnie przeczytają tę pozycję. 


Więź człowieka z psem potrafi być ogromna. Pies to przyjaciel, który nigdy nas nie opuści i nie zawiedzie. To zwierzę, które za nami tęskni, kiedy my wyjeżdżamy gdzieś na dłużej. Cieszy się na nasz widok, ale potrafi się również z nami smucić. Pies tak naprawdę to chyba najwierniejszy zwierzęcy przyjaciel jaki może być. 


Życie Leona zmienia się diametralnie. Musi się odnaleźć w nowej rzeczywistości, musi radzić sobie w trudnych sytuacjach. Ale przede wszystkim musi nauczyć się brać odpowiedzialność za swojego psa. 


Książeczka została pięknie wydana. Twarda oprawa i przepiękne ilustracje wewnątrz tylko dodają jej uroku. 


Ja i mój pies to urocza książka opowiadająca o rodzącej się miłości pomiędzy chłopcem, a jego psem. To również historia, która uświadamia, że wzięcie psa do domu wiąże się z wieloma obowiązkami. Polecam. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger