piątek, sierpnia 27, 2021

Autorzy o zwierzętach - Eliza Korpalska

 


Eliza KorpalskaAutorka książek sensacyjnych "Niewinność Lukrecji" i "Reguła Lukrecji". Miłośniczka literatury. Prowadzi blog Książko-smaczki, w którym dzieli się przemyśleniami, wrażeniami i wzruszeniami płynącymi z przeczytanych książek, dostępny również na Instagramie.


1. Czy wyobraża sobie Pani życie bez zwierząt?

Cóż, był taki czas w moim życiu, kiedy ich nie miałam, więc wiem jak to jest, ale teraz byłoby to bardzo trudne. 

2. Ile zwierząt miała Pani w swoim życiu?

W dzieciństwie chomiki, w dorosłym życiu długo kochanego pieska, a teraz w moim domu królują koty. 3. Zwierzę jest dla mnie...

Przyjacielem, cudem natury, ale też istotą słabszą, zależną, o którą trzeba dbać. Pięknie się za to odwdzięcza. 

4. Ludzie często uważają, że zwierzęta nie maja duszy. A jakie jest Pani zdanie na ten temat? 

Och, mają! Czują, myślą, przeżywają emocje, są niezwykle inteligentne, a jednocześnie nieskażone przez sztuczne wpływy, żyją i reagują zgodnie z własnym instynktem. Jeszcze tak wielu rzeczy o nich nie wiemy!

5. Co sądzi Pani o fundacjach ratujących zwierzęta?

Są bardzo potrzebne. Podziwiam ludzi, którzy w nich pracują, z niezwykłym poświęceniem i oddaniem zostawiają w nich swój czas i serce. Mimo intensywnej działalności jest to jednak kropla w morzu cierpienia, choć pewnie tak jak wszyscy chciałabym, żeby zwierzęta były szczęśliwe i dobrze traktowane, a takie fundacje nie musiały powstawać, ale cóż....

6. Załóżmy, że jest Pani świadkiem sytuacji, w której ktoś krzywdzi zwierzę. Jak Pani reaguje?

Ja niestety znalazłam się w takiej sytuacji, w biały dzień, w środku miasta, aż trudno o niej mówić. Z pomocą innego przechodnia udało się wyrwać bitego psa z rąk oprawcy, który zachowywał się jak w amoku. To było naprawdę straszne i ciężko to odchorowałam. Były też inne, już nie tak drastyczne zdarzenia. Nie można być na nie obojętnym, trzeba reagować, nawet jeśli sami się boimy.

7. Pani ulubione zwierzę to?

Nie umiem odpowiedzieć na to pytanie. Jestem niezmiennie zafascynowana przyrodą i wszystkim co żyje. Oczywiście łatwiej jest kochać przytulonego do nas kota (wiem coś o tym😉) niż np. wronę siedzącą na czubku drzewa, ale wrona też jest świetna. Każde zwierzę ma w sobie coś szczególnego. 8. Jakie zwierzę według Pani byłoby najlepszym bohaterem książki?

Może jakiś wielki drapieżnik? Lampart albo tygrys? Dzikie koty są tak majestatyczne i groźne. Pomyślę o tym... 😉

9. Mówią, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Ja zgadzam się z tym w 100%, a Pani? 

Oczywiście, nie sposób się z tym nie zgodzić. Mądry, oddany, kochający, wierny, zawsze na nas otwarty. Musimy jednak pamiętać, że psy to wrażliwe zwierzęta, posiadające indywidualne charaktery i żyjące zgodnie ze swoją naturą, którą należy rozumieć i szanować, aby nie doprowadzać do sytuacji nieodpowiedzialnych czy niebezpiecznych. 

10. Jakie zwierzę według Pani jest najbardziej fotogeniczne i dlaczego?

Zdjęcia zwierząt to cały fantastyczny kalejdoskop! Możemy podziwiać zdjęcia zabawne, urocze, zdumiewające, artystyczne. Jedno nieszablonowe ujęcie mówi czasem więcej niż opis w encyklopedii. A jeśli rozmawiamy o zwierzęciu, które skłonne by było nam nawet zapozować, to myślę że mogłaby to być małpa, albo pies właśnie. Podejrzewam, że w pewnych sytuacjach same by się przy tym dobrze bawiły! 🙂

Serdecznie dziękuję Autorce za poświęcony mi czas.  


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger