sobota, lipca 13, 2019

"Praktyczny kurs języka francuskiego" Beata Pawlikowska
TYTUŁ  "Praktyczny kurs języka francuskiego"

AUTOR Beata Pawlikowska

DATA PREMIERY 19.06.2019

WYDAWNICTWO  Edipresse

ILOŚĆ STRON 388
OCENA  5+/6

OPIS

To jest praktyczny kurs języka francuskiego, który uczy mówienia i rozmawiania.

Moja metoda polega na tym, żeby w instynktowny sposób nauczyć się praktycznego posługiwania się językiem obcym.

Mówisz na głos, powtarzasz poprawnie skonstruowane zdania, a jednocześnie podświadomie zapamiętujesz reguły, jakie rządzą budowaniem tych zdań.

Włącz płytę dołączoną do tego kursu.

Przygotowałam ją w taki sposób, żebyś mógł od razu zacząć ćwiczyć.

Ćwicz codziennie.
Ćwicz mówienie na głos.

Szybko odkryjesz jak niesamowicie łatwo jest nauczyć się języka, który wydawał ci się tak bardzo obcy, a teraz jest cudowanie oswojony.
MOJE ODCZUCIA

Jako, że w każdym roku co najmniej sześć miesięcy spędzam we Francji w pracy, postanowiłam zapoznać się z Praktycznym kursem języka francuskiego Beaty Pawlikowskiej. Przyjeżdżając pierwszy raz do Francji nie umiałam powiedzieć po francusku ani jednego słowa. To właśnie w pracy, dzięki temu, iż w mojej grupie miałam obcokrajowca jakoś pomału, dzień po dniu przyswajałam francuskie słowa. I choć pisać po francusku nie potrafię, to dzisiaj bez większych problemów komunikuję się w pracy.

Praktyczny kurs języka francuskiego według Beaty Pawlikowskiej to moim zdaniem strzał w dziesiątkę. Oprócz książki, znajdziemy tutaj również płytę CD do nauki tego języka. I to ona stanowi tutaj najważniejszą część. Dlaczego? Ponieważ to na niej odsłuchujemy polskie krótkie zdania, które tłumaczymy sobie na francuski. Po usłyszeniu polskiego zdania, jest chwila ciszy, byśmy mogli powiedzieć to po francusku, a później słyszymy właściwe zdanie w wymowie francuskiej. Francuskie zdania wymiana mężczyzna.Moim zdaniem, dzięki tej książce w łatwy i szybki sposób nauczymy się mowy francuskiej. Beata Pawlikowska otwarcie mówi, że najlepsza jest nauka wymawiania zdań na głos. Właśnie wtedy nasz mózg szybciej przyswaja kolejne zdania.

Jak wygląda książka od wewnątrz? Jest to zbiór zdań; z lewej po polsku, w środku po francusku (pisownia) oraz z prawej wymowa fonetyczna. Książka zawiera 68 krótkich rozdziałów z czego każdy składa się z różnych zdań. Co ciekawe, żeby lepiej przyswoić każde zdanie, jest ono w każdym rozdziale powtórzone kilka razy pomiędzy innymi zdaniami, dzięki czemu często do niego wracamy, nie zapominając o nim już na samym początku. I uważam to za doskonały zabieg, gdyż właśnie dzięki takim powtórzeniom łatwiej człowiek zapamiętuje.Oprócz zdań w książce znajdziemy również niezbędnik gramatyczny, który pomoże nam m.in. przyswoić najważniejsze zasady wymowy, rodzajniki, tworzenie czasów.

To nie jest kurs, który uczy tylko i wyłącznie pisowni francuskiej. Tutaj skupiamy się na nauce mówienia i rozmawiania. Uważam, że to doskonała metoda dla wszystkich tych, którzy wybierają się do Francji, a nie znają tego języka. Taki kurs pomoże nam porozumieć się bez większego problemu w obcym kraju.

Praktyczny kurs języka francuskiego to łatwa i przyjemna nauka mówienia w języku francuskim. Autorka prostą metodą uczy nas komunikacji w tym języku. Płyta CD jest jej największym atutem. Gorąco zachęcam do zapoznania się z metodą autorki.


Za możliwość przeczytania i zrecenzowania serdecznie dziękuję

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger