piątek, listopada 30, 2018

"Wierność jest trudna" Agata PrzybyłekTYTUŁ  "Wierność jest trudna"

AUTOR Agata Przybyłek

DATA PREMIERY 22.08.2018

WYDAWNICTWO  Czwarta Strona

ILOŚĆ STRON 390
OCENA  4/6

OPIS
Eliza przygotowuje się do ślubu, a całej rodzinie udziela się podniosła atmosfera. Lecz niespodziewanie w życiu dziewczyny pojawi się niepokorny Szczepan, który grzecznej i ułożonej Elizie zawróci w głowie. Czy przyszła panna młoda pozostanie wierna narzeczonemu, czy ulegnie urokowi przystojnego motocyklisty?

Szczepana nie zraża wiadomość o zbliżającym się ślubie. Ale co zrobi, gdy okaże się, że randkuje nie z jedną kobietą, a z dwiema?!

JAK TO MÓWIĄ, CICHA WODA BRZEGI RWIE…

Przekonaj się, do czego mogą być zdolne siostry bliźniaczki, którym przyszło rywalizować o mężczyznę!


MOJE ODCZUCIA

Eliza to przyszła panna młoda, która szykuje się do swojego ślubu. Jest skromną, ułożoną kobietą, która wielbi swojego narzeczonego. Zawsze można na niej polegać. Jej jedyną malutką wadą jest to, że zawsze robi wszystko to… co chce jej matka.
Każdy z was, kto ma już za sobą ślub, doskonale wie jaka to jest gorączka przedślubnych wyborów i decyzji. Każdy pragnie by ten dzień był jedyny w swoim rodzaju, w końcu to właśnie on ma zmienić bieg naszego dalszego życia. Nic więc dziwnego, że martwimy się o każdy szczegół. To zrozumiałe.
Polubiłam naszą Elizę za jej wielkie serce, jednak irytowała mnie za każdym razem, kiedy ulegała decyzjom swojej matki. Normalnie doprowadzało mnie to do szału. Przecież to jej życie i jej decyzje, a nie jej mamusi. Nie ukrywam, było to dla mnie strasznie irytujące.

Ślub zbliża się wielkimi krokami, a tu nagle Eliza pewnego dnia poznaje przystojnego Szczepana. Co ciekawsze trafia na niego przez przypadek kilka razy. Czy zatem to przypadek, a może jednak przeznaczenie? Szczepan wzbudza zaciekawienie w Elizie, tak samo jak ona w nim. Czy zatem Eliza dotrzyma wierności narzeczonemu, a może jednak ulegnie wpływowi nowemu mężczyźnie?
W związkach nie chodzi o to, żeby nie mieć wątpliwości, ale o to, żeby być ze sobą, mimo że nie jesteśmy doskonali.
Zastanawialiście się czasem, czy wierność jest łatwa? Czy łatwo być szczerym i oddanym wobec swojego partnera? Czy pierwsza miłość zawsze okazuje się już tą ostatnią? A co zrobić, kiedy niespodziewanie pojawia się w naszym życiu ktoś nowy, a nasze serce mimowolnie zaczyna szybciej bić? Czy posłuchać jego głosu, a może jednak sięgnąć po rozum?
Kolejny raz jestem zachwycona powieścią Agaty Przybyłek, która w lekkim i przyjemnym stylu wprawiła mnie w niebywale dobry humor. Ciekawe zwroty akcji, czasem wręcz zaskakujące, niebywałe sytuacje takie jak: rywalizacja sióstr bliźniaczek o względy tego samego mężczyzny, a także ta nieszczęsna wierność, która potrafi nieźle namieszać w naszym życiu. Wszystko to łączy się w jedną zsynchronizowaną całość, którą czyta się z uśmiechem na twarzy. Wykreowani bohaterowie to normalni ludzie, którzy czasem mają niezły temperament, innym razem są spokojni jak mysz pod miotłą. Można się z nimi utożsamiać, bo to ludzie tacy jak my sami.
Autorka w swojej powieści pokazuje nam różne oblicza wierności i to nie tylko względem partnerów, ale także i sióstr. Na własne oczy zobaczymy do czego są zdolne siostry, jeśli w oko wpada im ten sam mężczyzna. Czy są w stanie wtedy bez skrupułów namieszać w głowie jedna drugiej czerpiąc z tego satysfakcję? Czasem wydaje nam się, że kochamy kogoś ponad wszystko, a później okazuje się, że tak nie jest, że to zwykła rutyna trzyma nas u boku tego jedynego, nawet w momencie, kiedy nie czujemy tych przysłowiowych motylków w brzuchu. Miłości się nie wybiera, ona przychodzi nagle, w najmniej oczekiwanym momencie i rozgaszcza się w naszym sercu.
Prawdziwa miłość to wcale nie odpowiednik gwałtownej wichury, która w jeden dzień potrafi całkowicie wywrócić świat do góry nogami, lecz delikatnego wiatru, przynoszącego jednocześnie orzeźwienie i spokój.
Wierność jest trudna to świetna komedia przy której każdy z was będzie się dobrze bawił. Zobaczymy historię kobiety, która im bliżej własnego ślubu, tym więcej będzie miała wątpliwości co do jego słuszności. Wierność wcale nie jest taka łatwa, przekonajcie się o tym sami.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania serdecznie dziękuję

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger