środa, listopada 29, 2017

Blog talk show #12


Przedstaw się. 

Witajcie! Króciutko o mnie:
Moje imię: Michalina
Wiek: prawie 26 zim
Na co dzień: mama dwójki Słodziaków, miłośniczka książek, gorącej czekolady i… lodów miętowych!Jaka była malutka Michalina?

Mała Michasia była bardzo cichym i grzecznym dzieckiem zatraconym w swoim świecie.

Kiedy i gdzie przyszłaś na ten zwariowany świat?

Urodziłam się w Kielcach, pewnego zimowego dnia  1991 roku J , tj.  15 grudnia. Idealna data na zgarnianie duuużej ilości prezentów.

Kim chciałaś zostać, jak byłaś małą dziewczynką?

Jako mała dziewczynka chciałam zostać… hmmm… piosenkarką albo aktorką? W każdym razie chciałam być sławna… Całe szczęście, że to mija xD

Co jest dla Ciebie najważniejsze w życiu?

Dzieci. Wspieranie ich rozwoju, przyglądanie się jak wyrastają na fajnych chłopaków, a z czasem wspieranie w realizowaniu ich pasji…

Cecha, którą chciałabyś zmienić u siebie, gdybyś mogła?

Nic nie chciałabym u siebie zmieniać. Jestem jaka jestem, akceptuję siebie w pełni.

Czego nienawidzisz u mężczyzn?

Braku zdecydowania! Faceci potrafią być w tym względzie gorsi od nas, kobiet!


Dlaczego właściwie Twój blog nazywa się Papierowy bluszcz?

Dlaczego Papierowy Bluszcz? Szczerze? To był przypadek. Przeglądając blogi związane z literaturą spotkałam się z dużą ilością nazw bardzo podobnych, w których często występowało imię lub słowo „książka”, „książkoholiczka” itd.. Któregoś dnia przykleiło się do mnie słowo „bluszcz” i próbowałam wyobrazić sobie logo, które by pasowało do tego słowa oraz w jakiś sposób nawiązywało do książek… i tak oto bluszcz stał się papierowy :)


Czy ktoś uważa Cię za natrętny bluszcz?

Pytanie do potencjalnych ktosiów. Jednak z dostępnych mi informacji (oficjalnych) nic mi o tym nie wiadomo.


Dlaczego zaczęłaś blogować? Co myślałaś o blogosferze na początku, a co teraz?

Zaczęłam blogować,  ponieważ potrzebowałam jakiejś odskoczni od dnia codziennego. Jednak musze nadmienić, iż nim powstał Papierowy… prowadziłam inny blog, który po pół roku działalności usunęłam… dlaczego? Do tej pory nie wiem, co mną wówczas kierowało, ale patrząc z perspektywy czasu, gdybym tego nie zrobiła, nie powstałby Papierowy Bluszcz i nie byłabym tu gdzie jestem teraz.
Co myślałam o blogosferze kiedyś i dziś? Uważałam blogosferę za miejsce przyjazne, gdzie można realizować swoje pasje. Życie troszkę to zweryfikowało, bowiem każdy medal ma dwie strony, więc i blogosfera w końcu ujawniła swoje mroczne, nieprzyjazne oblicze.

Ile książek liczy Twoja obecna biblioteczka?

Jak wiesz i jak wiedzą Ci, którzy mnie znają xD 90% książek mam w kartonach. Dlaczego? Ze względu na starszego syna, który w przypływie radości, gdy książki jeszcze stały na półkach pozbawił jedną z nich okładki, a kilka innych… hmmm… udekorował… Poza tym aktualnie poszukuję miejsca na regał i samego regału, by wreszcie móc wyeksponować ponad 400 adopcyjnych dzieci… (na zdjęciu książki, których recenzje będą się ukazywać przez najbliższe tygodnie)
Jeśli mogłabyś się porównać do jednej postaci książkowej i jednej filmowej, kto by to był i dlaczego?

Połączę postać książkową i filmową (bajka to też film… animowany :D ). Więc porównałabym się do Kłapouchego z Kubusia Puchatka. Od dziecka się z nim utożsamiałam i tak mi zostało. Wiecznie smutny, wręcz depresyjny, na uboczu… W jakim programie wykonujesz swoje grafiki?

Najczęściej korzystam z PhotoFiltre. Czasami sięgam po PhotoScape.

Szczera do bólu, czy raczej cicha myszka?

Szczera do bólu. Irenka i Marta potwierdzą xD

Najgorsza rzecz, jaką przytrafiło Ci się zrobić w życiu?

Spróbowanie kawy xD …

Spontan, szaleństwo? Co najbardziej szalonego zrobiłaś w życiu?

Najbardziej szalona rzecz? Małżeństwo. Nie pytaj dlaczego xD


Lubisz zwierzęta? Posiadasz jakieś?

Kocham zwierzęta. Wszelkie gatunki. Niestety aktualnie nie posiadam żadnego, no może poza hordą pająków ukrywających się po kątach.
Jako dziecko miałam chomiki, myszy, papugę, królika i myszoskoczki… a i rybki J, a u dziadków na wsi koty, psy, kury, krowy, konie i… tylko owiec nie było xD

Wyobraź sobie, że trafiłaś na bezludną wyspę z najgorszą książką świata. Spalisz ją, czy jednak zaprzyjaźnisz się z jej bohaterami?

Spalam ją. Nie byłabym w stanie zmusić się do przeczytania czegoś, co by mi nie leżało… ale ognisko byłoby z niej ładne… tak sądzę :P

Budzisz się nagle, ale wszystko jest inne niż w rzeczywistości. Okazuje się, że znajdujesz się tuż obok Ani z Zielonego Wzgórza (tej książkowej), jak reagujesz?

Idę zwiedzać z nią Zielone Wzgórze J

Ułóż ulubione książki w nazwę swojego bloga i zrób im zdjęcie.

Ulubione książki mam w kartonach, więc…  oto taka grafika… nie będę zanudzać Was dłuuuuuuuuuuuuuuga listą tytułów ;)Najlepsza i najgorsza książka przeczytana w tym roku? 

Najlepsza: Labirynt duchów  Carlosa Ruiza Zafona
Najgorsza: Nothing more Anny Todd

Czyich blogów nie polecasz?

Domyślam się, że powinnam wymienić jeden szczególny xD, na to liczyłaś, ale ujmę to dyplomatycznie. Zaglądam tylko na te blogi, które mnie interesują, wszystkie inne zostawiam w spokoju i błogiej nieświadomości mego istnienia.

Opisz się za pomocą 30/40 tytułów polskich książek (ma to być ciąg bez dopowiadania słów).

Wiesz, jak dobić człowieka… Próbowałam ułożyć coś rozsądnego z 50 sztuk, jakie mam na wierzchu, że tak to ujmę… i nie wyszło mi nic, co nadawałoby się do publikacji… Bowiem coś w stylu „Idealna Dziewczyna na miesiąc październik-listopad grudzień, Trzecia Kochanka słońca, Waleczna i krucha Debiutantka, Anka – Dziewczyna ze złotej klatki” nie brzmi jakkolwiek… spójnie :D bardziej wyuzdanie, ale nie przesadzajmy xD

Wyższa matematyka i polonistyka, czyli stwórz alfabet  z dopisaną liczbą książek (tytuły lub nazwiska zaczynające się na daną literę zsumować i zapisać wynik do każdej literki).


a-13
b-20
c-33
d-32
e-5
f-2
g-10
h-4
i-9
j-4
k-34
l-12
ł-1
m-30
n-18
o-18
ó-1
p-40
r-5
s-35
ś-8
t-11
u-12
v-1
w-32
z-26
ż-5

Stwórz potwora nadając mu cechy konkretnych bohaterów książkowych i nazwij go.

Hmmm,
- krwiożerczy niczym Edward z Sagi Zmierzch xD,
- porywczy niczym Deamon z Pamiętników Wampirów,
- eteryczny niczym Eden  bohaterka książek Mii Sheridan,
- sexy niczym boski Hudson Laurelin Paige ,
… książkowy demon …. Librarius złośliwy xD, ten który okrada z książek każdą powabną niewiastę xD

Dziękuję Ci Michalinko, że zechciałaś poświęcić trochę swojego zajętego czasu, aby udzielić odpowiedzi na moje pytania, nawet te skomplikowane. Wciąż zastanawiam się, dlaczego małżeństwo było najbardziej szaloną rzeczą jaką zrobiłaś w życiu? ;) No i znów jestem bogatsza o kilka informacji na Twój temat.
Tutaj możecie odwiedzić Michalinę. Po kliknięciu w nazwę zostaniecie przeniesieni w docelowe miejsca.

Papierowy bluszcz
Fanpage Papierowy bluszcz
5 komentarzy:

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger