czwartek, grudnia 01, 2016

"The Secret Garden" Frances Hodgson Burnett*Tytuł: "The Secret Garden" (Tajemniczy ogród)
*Autor: Frances Hodgson Burnett
*Wydawnictwo: ze słownikiem
*Rok wydania: 2016
*Ilość stron: 441

*Ocena: 9/10
*Opis:


Tajemniczy ogród jest powieścią obyczajową napisaną przez Frances Hodgson Burnett opublikowaną w roku 1911. Książka zaliczana jest do literatury dziecięcej i uważana jest za najlepszą powieść tej autorki. Historia opowiada losy Mary Lennox, dziewczynki urodzonej w Indiach, która wychowywana była przez hinduską nianię. Mary jest dziewczynką samolubną i niegrzeczną, która po śmierci rodziców przeprowadza się do Anglii do swojego wujka. Mary czuje się w domu wuja opuszczona i osamotniona, ale zmienia się to w chwili gdy kolorowy ptaszek pokazuje jej wejście do tajemniczego ogrodu, który staje się jej drugim domem.


*Moje odczucia:

Któż z Was nie zna małej samolubnej dziewczynki, która po przeprowadzce do wujka czuje się samotna? Aż pewnego dnia za sprawą ptaszka odkrywa tajemniczy ogród. Brzmi fantastycznie i magicznie prawda? Tym bardziej, że pomimo braku opieki, w ogrodzie wciąż tkwi jakieś "życie". Mary z każdym kolejnym dniem uważa ogród za swój drugi dom. Ale dlaczego jest tajemniczy?

To moje drugie spotkanie z książką wydawnictwa ze słownikiem. I ponownie myślę, że jest to świetny pomysł, który może ułatwiać naukę języka angielskiego. Nie ma co się oszukiwać. W dzisiejszych czasach bez niego, ani rusz. Człowiek, gdzie by się nie oglądał za pracą tam spotka się z pytaniem: A zna Pan/Pani jakieś języki obce? Zresztą jestem zdania, że zawsze warto uczyć się mówić w innym języku, bo nigdy nie wiadomo kiedy i w jakim momencie naszego życia ta nauka wyjdzie nam na dobre. Człowiek pojechałby za granicę do pracy za "chlebem", ale... no właśnie, ale nie zna języka, więc obawia się, że sobie nie poradzi. Może dobrym rozwiązaniem w takim przypadku jest sięgnięcie po książkę w języku angielskim wraz ze słownikiem?

Pod poprzednią recenzją książki tego wydawnictwa padł komentarz, czy takie pogrubienie tekstu nie rozprasza czytelnika? Osobiście mnie nie rozpraszało. Myślę, że w przypadku książek dla dzieci nie powinno stanowić to problemu. Dla dziecka takie zaznaczenie słowa bardziej przykuwa jego uwagę, co potęguje na skupieniu się na nauce słów. Ale co w przypadku osób, które już biegle czytają w obcym języku? Być może takie osoby może to odrobinę rozpraszać. Ale czy takie osoby na pewno sięgną po książkę ze słownikiem? Raczej nie.

Wydawnictwo ze słownikiem ma na celu ułatwiać naukę języka dla tych, którzy mają z nim problem, bądź dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nim. Czytanie ze zrozumieniem jest częstym kłopotem uczniów w szkole, a co dopiero czytanie i rozumienie w języku angielskim.
Osobiście nie jestem specjalistką w tym języku, ale dzięki słownikowi dałam radę to wszystko ogarnąć. Choć muszę przyznać, że zdarzały się słowa, których znaczenia nie znałam, bądź zapomniałam, a w książce i tak tłumaczenia nie odnalazłam. Jednak pomysł na wydawanie takich książek, może z ciągłym ich ulepszaniem jest jak najbardziej przydatne.

Boisz się sięgnąć po książkę w języku angielskim, gdyż nie wiesz czy dasz radę wszystko zrozumieć? Wypróbuj swoich sił z książką Wydawnictwa ze słownikiem, która z całą pewnością Ci to ułatwi.
Za możliwość przeczytania i zrecenzowania serdecznie dziękuję5 komentarzy:

 1. Uwielbiam "Tajemniczy ogród", to jedna z moich najulubieńszych książek z dzieciństwa! Czytałam ją wiele razy, ale nigdy w oryginale. Co prawda ja nie potrzebuję już słownika do angielskiego, ale w języku niemieckim chętnie bym coś poczytała w takiej formie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To miło, że chętnie przeczytałabyś coś w obcym języku ;)

   Usuń
 2. Jedna z moich ukochanych książek z dzieciństwa. Z chęcią przypomniałabym ją sobie, najlepiej w oryginale:D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zachęcam w takim razie do sięgnięcia po książkę ;)

   Usuń
 3. "Tajemniczy ogród" znam i uwielbiam :) Myślę, że takim wydaniem książki poprawię swój język niewielkim wysiłkiem. Wkrótce mam w planach sięgnąć po angielski Tajemniczy ogród.
  Justyna z livingbooksx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger