niedziela, października 30, 2016

"Imagines" Anna Todd*Tytuł: "Imagines"
*Autor: Anna Todd
*Wydawnictwo: Znak Literanova
*Rok wydania: 2016
*Ilość stron: 720


*Ocena: 7/10
*Opis:


Anna Todd, autorka bestsellerowej serii AFTER w nowej książce! Fan fiction z Tobą w roli głównej!

SELENA GOMEZ, ZAC EFRON, BRACIA HEMSWORTH, EMMA WATSON, KANYE WEST, JENNIFER LAWRENCE, KYLIE JENNER, CHRIS EVANS i mnóstwo innych gwiazd –
oni wszyscy potrzebują właśnie CIEBIE!

WYOBRAŹ SOBIE, ŻE…

JUSTIN BIEBER od rana zasypuje Cię uroczymi niespodziankami z okazji rocznicy Waszego… ślubu.
KIM KARDASHIAN potrzebuje Cię, by przetrwać w świecie, w którym nie można robić selfie!…
Na pokładzie samolotu zaprzyjaźniasz się z chłopakami z ONE DIRECTION… W ramionach CHANNINGA TATUMA tańczysz najbardziej zmysłowy taniec na świecie…
Twój najlepszy przyjaciel ED SHEERAN ma dla Ciebie naprawdę szalony prezent urodzinowy…
DANIEL SHARMAN zabiera Cię na romantyczny spacer po plaży…

WYOBRAŹNIA NIE MA GRANIC, WIĘC WYOBRAŹ SOBIE, ŻE MOŻE ZDARZYĆ SIĘ WSZYSTKO, CO ZECHCESZ – Z KIM TYLKO ZECHCESZ


*Moje odczucia:


Imagines to zbiór 34 opowiadań o najpopularniejszych gwiazdach showbiznesu, z czego w każdym z nich Ty przyjmujesz główną rolę! Tak, to nie bajka! W tej książce wszystko może się zdarzyć.

Mówią, że jeśli człowiek czegoś pragnie, wszystko jest do zdobycia. W tej książce właśnie tak jest. Przyznaję jednak, że nie każdą gwiazdę rozpoznawałam i musiałam co nieco przeczytać o niej u wujka google, by móc choć trochę ją skojarzyć. Jedne opowiadania podobały mi się bardziej, drugie mniej. Niezawodnym plusem książki jest to, iż narracja jest tak skonstruowana, abyśmy mogli się utożsamiać z głównym bohaterem i wszystko dogłębnie przeżywać.
    
"To niezliczone małe uczynki nieznanych osób tworzą wielkie chwile ludzkiego postępu."
Każde z opowiadań rozpoczyna się od słów: Wyobraź sobie, że...
Ile razy Wy w waszym życiu wyobrażaliście sobie to czy tamto? Pewnie miliony razów.  Dzięki tej książce wasza wyobraźnia zacznie pracować na najwyższych obrotach. Wyobrazicie sobie rzeczy, o których nikomu się nie śniło. Macie ochotę na randkę z przystojnym aktorem, a może chętnie poszlibyście na kawę z jakimś nieziemskim biznesmenem, ale nie macie na to odwagi? W świecie fan fiction wszystko jest możliwe, tutaj nie ma żadnych granic, żadnych przeszkód. W tym świecie możesz dać się ponieść tak daleko jak tylko zechcesz.

Imagines to książka doskonała jako odskocznia od codzienności. Jest lekka i przyjemna w odbiorze. Pozwala nam chociaż na moment oderwać się od szarej rzeczywistości, przenieść się do świata, w którym my sami może nigdy byśmy się nie znaleźli, spróbować rzeczy niemożliwych, czy też wcielić się w skórę kogoś innego.
"Czasem to, czego nie możesz kontrolować, mobilizuje cię do dowiedzenia się, ile tak naprawdę jesteś w stanie osiągnąć."
Książka ma niezwykle przepiękną okładkę, która przyciągnie każdy wzrok, a której piękno trudno oddać na zdjęciu.  Za książkę serdecznie dziękuję


1 komentarz:

  1. Chciałabym ją przeczytać, bo sama kiedyś pisałam imaginy, jednak pieniądze, które miałabym wydać na tę książkę, wolę wydać na inną.

    https://czytajacpomiedzywersami.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger