niedziela, sierpnia 21, 2016

Wywiad z Katarzyną Puzyńską


Dzisiaj wspólnie z Claudią z Zaczytanej zapraszamy Was na wywiad z Katarzyną Puzyńską.1. Ostatnio była premiera kolejnego tomu sagi o Danielu Podgórskim i o reszcie policjantów z lipowa czy ma pani w planach napisanie kolejnych tomów ?

Jeszcze w tym roku ukaże się „Dom czwarty”, czyli tom siódmy sagi o Lipowie.

2. Jest Pani wszechstronnie uzdolniona. Pracowała Pani jako nauczyciel, obecnie Pani pisze, w wolnych chwilach biega, spaceruje ze swoim psem, zajmuje się kotem i jeździ konno. A gdzie w tym wszystkim czas dla męża?

Staram się go znaleźć! ?? Mówiąc jednak na serio, bycie partnerem pisarza to ciężki kawałek chleba. Całe szczęście mój mąż jest bardzo wyrozumiały ??

3. Pisze Pani najlepsze polskie kryminały. Jak Pani to robi ?

Bardzo dziękuję za miłe słowa. W Polsce mamy wielu wspaniałych autorów tego gatunku i każdy Czytelnik znajdzie coś dla siebie. Ja piszę takie książki, jakie sama lubię czytać i zawsze staram się stawiać sobie kolejne wyzwania.

4. Dlaczego właściwie pisze Pani kryminały? Skąd zamiłowanie do tego gatunku?

Sama uwielbiam czytać kryminały. Zaczęło się od książek Agathy Christie, które podkradałam mojej babci.

5. Jeździ Pani konno, a z doświadczenia wiem, że nie jest to łatwy sport. Jak przedstawiłaby Go Pani innym osobom?

To sport wymagający, ponieważ zależy nie tylko od nas, ale od naszego partnera – konia. Liczy się doskonałe wyszkolenie zarówno jeźdźca, jak i zwierzęcia oraz to, jak oboje potrafią ze sobą współpracować. Harmonia i zaufanie są kluczem do sukcesu. Ten sport uczy pokory, ale też bardzo wiele daje – przede wszystkim możliwość obcowania z koniem.

6. Wiemy, że pisanie książek nie jest łatwe, szczególnie w tak szybkim tempie. Kto lub co jest motorem napędzającym Panią do pisania?

Jestem właściwie uzależniona od pisania. Najchętniej nie przerywałabym pracy!

7. Czy możemy się spodziewać ekranizacji Pani książek?

Mogę jedynie zdradzić, że prawa do ekranizacji zostały kupione przez dużą firmę producencką. Trzymajcie kciuki!

8. Czym jest dla Pani książka?

Książki to bardzo istotna część mojego życia. Przede wszystkim dlatego, że pisanie zajmuje mi większość czasu, ale też dlatego, że kocham czytać.

9. Czy brała Pani jakieś lekcje z wiedzy policyjnej przed stworzeniem Daniela Podgórskiego i reszty policjantów z Lipowa?

Wszystkie niejasne zagadnienia konsultuję z osobami, które na konkretnej dziedzinie się znają, albo szukam materiałów na dany temat. Pisanie składa się z wielu etapów. Jednym z podstawowych jest zrobienie dobrego researchu i dokumentacji.

10. Pisze Pani kryminały, a jakie książki lubi Pani czytać?

Kryminały! ?? Bardzo lubię też klasykę literatury i fantastykę. Listę książek, które bardzo cenię można znaleźć na moim profilu na Facebooku, w albumie „Lubię to… nawet bardzo”.

11. Czy mąż jest dla Pani wsparciem, podczas, gdy Pani tworzy książkę?

Wielkim! Nie tylko w pisaniu książek, ale we wszystkich kwestiach.


12. Czy zwierzęta odgrywają szczególną rolę w Pani książkach?

Kocham zwierzęta i naturę, więc pojawiają się właściwie w każdej mojej książce. Sama mam psa, kota i dwa konie.

13. Jakie posiada Pani życiowe motto, którym kieruje się we własnym życiu?
 
Staram się cieszyć z każdej chwili i doceniać nawet najdrobniejsze sprawy ??Serdecznie dziękujemy autorce za poświęcony czas na udzielenie odpowiedzi na nasze pytania.

7 komentarzy:

 1. Bardzo lubię kryminały pani Puzyńskiej i już nie mogę doczekać się kolejnego tomu serii o Lipowie! :)

  Pozdrawiam,
  Czytanie Naszym Życiem

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam tę autorkę. Do tej pory przeczytałam trzy części sagi o Lipowie, nie mogę doczekać się, kiedy w moje ręce wpadną kolejne :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudownie, że w końcu ktoś zekranizuje powieści pani Puzyńskiej!

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię od czasu do czasu przeczytać kryminał.O policjantach z Lipowa za mną już 2 części ,a na dalsze czekam w kolejce...A jak będą jakieś ekranizacje książek pani Katarzyny chętnie obejrzę.A Ty z Claudią znów zrobiłyście dobrą robotę. Wywiad jest taki jaki powinien być ,zwięzły ,na wszystkie pytania są jasne odpowiedzi. To zasługa i pytających i pytanej,że z przyjemnością go przeczytałam i za to dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję wywiadu :-D. Książki tej autorki wciąż przede mną, ale coraz bardziej czuję, że czas nadrobić zaległości. Pozdrawiam,
  Zaczytana do samego rana

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Majeczko, a ja właśnie się mobilizuję i zaczęłam serię Kasi. Robię przerywniki pomiędzy tymi "obowiązkowymi" do recenzji, chociaż "Motylek" już się doczekał swojej recenzji na blogu.

   Usuń

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger