niedziela, lutego 28, 2016

"Ocalenie Callie i Kaydena" Jessica Sorensen

 
WYZWANIE - KSIĄŻKA 5 (STOS 2)
 
 
*Tytuł: "Ocalenie Callie i Kaydena"
*Autor: Jessica Sorensen
*Wydawnictwo: ZYSK I S-KA
*Rok wydania: 2015
*Ilość stron: 384
 
*Ocena: 10/10
*Opis:
 
Mroczny sekret od lat skrywany przez Kaydena, w końcu wyszedł na jaw. Co gorsza, chłopak stoi w obliczu groźby oskarżenia przed sądem o pobicie. Jedynym sposobem, by mógł oczyścić swoje imię, jest zdradzenie przez Callie jej tajemnicy. Kayden mimo własnych problemów robi wszystko, by chronić dziewczynę. Nawet jeśli oznacza to opuszczenie przez niego jedynej osoby, którą kiedykolwiek pokochał.
 
Callie wie, że Kayden pogrąża się w ciemności, i rozpaczliwie pragnie go ocalić. Lecz uda jej się to jedynie wtedy, gdy stawi czoła swojemu największemu lękowi i wyzna wszystkim własne bolesne tajemnice. Pomysł przerwania milczenia wzbudza u niej trwogę, ale nie tak wielką, jak myśl o utracie Kaydena.
 
*Moje odczucia:
 
Książka jest kontynuacją "Przypadków Callie i Kaydena". Ponownie spotykamy się z bohaterami i brniemy wspólnie z nimi przez życie, jak się okazuje jedną z najtrudniejszych czynności dla niektórych osób.
Kayden po pobiciu Caleba ląduje na komisariacie policji, z którego wyciąga go jego ojciec, który jak się można domyślić za chwilę pokaże swoją mroczną stronę. Tak się dzieje, jednak tym razem Kayden mu się przeciwstawia, pierwszy raz w życiu. Dochodzi do szarpaniny, ojciec chwyta nóż i dźga syna, po czym ucieka.
"Zostałem sam. To prawda, ciąłem się. I przez chwilę przemknęła mi przez myśl nadzieja, że nadejdzie mój koniec. Cały ból, nienawiść i poczucie, że nie jestem nic wart, znikną po tych dziewiętnastu latach ostatecznie."
Kayden nie może poradzić sobie z tym, i daje upust emocjom w jedyny dla niego sposób - tnąc się. Odnajduje go Callie, która już myśli, że go utraciła.
Czy tych dwoje ma szansę by się wzajemnie ocalić? Czy tylko wyjawienie dręczących ich tajemnic osobom trzecim, może ich ocalić? Czy znajdą w sobie tyle siły i zaparcia, aby otworzyć się przed światem? Czy ocalą siebie nawzajem i swoją miłość?

Autorka po raz drugi zabrała nas w przejmującą historię, ociekającą na każdej stronie emocjami. Bohaterowie nadal borykają się ze swoimi problemami. Poznajemy tutaj dokładniej psychikę Kaydena, który jest zagubiony, nie ma poczucia własnej wartości, a przede wszystkim nie wie co to takiego miłość. Nigdy jej w życiu nie zaznał, dlatego jest to dla niego obce uczucie. Jego rodzina nawet w obliczu tragedii, nie czuje się odpowiedzialna za to co się stało, a wręcz wciąż go o to obwinia.
"-Kaydenie Owens. Nie pozwolę, byś zrujnował reputację tej rodziny."
 Nikt z rodziny nie przejmuje się jego uczuciami, dla nich najważniejsza jest reputacja i co powiedzą inni ludzie. Jak dziecko opuszczone przez swoich rodziców ma potrafić iść do przodu nie oglądając się za siebie?
Jedynie wsparcie jakie Kayden posiada, ma w trójce swoich przyjaciół jakimi są: Callie, Luke i Seth. Każdy z tej gromadki przyjaciół, został w ten czy inny sposób doświadczony przez życie. Każdy z nich skrywa w sobie jakieś mroczne tajemnice. Każdy próbuje przed czymś uciekać.

Callie ze wszystkich sił, pragnie ocalić Kaydena. Nigdy wcześniej nie wiedziała, że on daje upust swoim emocjom poprzez cięcie się. Dlatego jest w szoku, kiedy się o tym dowiaduje. Mimo wszystko pragnie go uratować. Nie ocenia go, nie odsuwa się od niego.
"Nagle wszystko rozumiem. Kayden nie może mnie pokochać, bo nie rozumie miłości. Pojmuje tylko ból, cierpienie i rozczarowanie, ale nie miłość."
 
Życie dla obu nie było i nie jest łaskawe, a jednak to Callie odnajduje w swojej kruchości, tyle siły, by przeciwstawić czoła przeciwnościom losu. Rozumie, że tylko prawda, może ocalić ją i Kaydena. Czy znajdzie w sobie tyle siły, by wyjawić swój sekret rodzinie i skłonić Kaydena do wyjawienia jego sekretu, komuś kto mu pomoże?
"Może to przeznaczenie skierowało moje kroki, bym mogła go uratować, a on mnie, a potem przywieść nas do tego momentu, w którym jesteśmy całkowicie szczęśliwi, wolni i zadowoleni z życia."
 
"Ocalenie Callie i Kaydena" to niezwykła książka, która poruszy serce każdego czytelnika. Pomoże otworzyć nam oczy na świat i uświadomi nam, że człowiek czasem nie może cofnąć przebiegu wydarzeń, ale z całą pewnością może mieć wpływ na to jak będzie wyglądała jego przyszłość.
Zarówno "Przypadki..." jak i "Ocalenie..." poruszyły moje serce do głębi i muszę przyznać, że to jedne z lepszych książek jakie do tej pory przeczytałam w moim życiu. Pozwalają mi inaczej zapatrywać się na niektóre rzeczy w życiu każdego człowieka.
Gorąco zachęcam Was do sięgnięcia po te pozycje.
"Nie mogę cofnąć się w czasie i zmienić biegu wydarzeń, ale mogę ruszyć do przodu i stworzyć życie, którego pragnę."
 
 
 

2 komentarze:

  1. Uwielbiam oba tomy i nie mogę się doczekać, aż wydawnictwo wyda kolejne :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger