niedziela, grudnia 27, 2015

"Powrót do Daringham Hall" Kathryn Taylor

 
*Tytuł: "Powrót do Daringham Hall"
*Autor: Kathryn Taylor
*Wydawnictwo: Otwarte
*Rok wydania: 2015
*Ilość stron: 295

*Ocena: 9/10
*Opis:
 
Ben Sterling to bogaty i przystojny biznesmen przyzwyczajony do nowojorskiego zgiełku, drogich garniturów i samochodów najlepszych marek. Zamknięty w sobie i powściągliwy - unika uczuciowego zaangażowania i głębszych relacji. Nie chce być uzależniony od nikogo.
Pewnego dnia dowiaduje się, że jego matka w dniu jego narodzin była żoną Ralpha Camdena, głowy szlacheckiego angielskiego rodu. Ben postanawia zemścić się na ojcu za porzucenie ich - wyrusza do Anglii, by odebrać mu rodzinną posiadłość Daringham Hall. Tuż po przyjeździe zostaje pobity i okradziony. Ratuje go Kate, która z czasem ulega jego urokowi. Między nimi wybucha namiętność bez granic. Czy Kate zdoła zawrócić Bena z drogi zemsty?

*Moje odczucia:

Już po kilku pierwszych stronach wiedziałam, że nikt nie zdoła mnie oderwać od czytania. Dodatkowo jako miłośniczka zwierząt od razu polubiłam postać Kate, która jest weterynarzem.
Piszą że "Daringham Hall to pełna subtelnej erotyki i romantyczna trylogia, w której miłość może ocalić teraźniejszość". Co do romantyczności mogę się zgodzić, jednak erotyki nie zauważyłam tutaj w ogóle. Być może w kolejnych częściach się pojawi.
Ben to przystojny biznesmen, który jest przyzwyczajony do najdroższych rzeczy o najlepszych markach. Pewnego dnia dowiaduje się, że kiedy się narodził, jego matka była żoną głowy szlacheckiego angielskiego rodu. Postanawia się zemścić na ojcu i odebrać mu wszystko. Wyrusza w podróż do Anglii. Po drodze zostaje napadnięty i okradziony, a do tego traci pamięć. Ratuje go Kate, o której wspominałam wcześniej. Stopniowo między tym dwojgiem rodzi się uczucie. Do Anglii przyjeżdżają jego znajomi, którzy go szukają. Ben na ich widok odzyskuje pamięć. Odpycha tym samym od siebie Kate, która jest załamana.
W tej rodzinie spotkamy się z niejedną tajemnicą, którą będziemy pragnęli rozwikłać tak samo jak bohaterowie. Dodatkowo poznamy rodzinne imperium angielskiej rezydencji.
Czy Kate, która uratowała Bena, zdoła odrzucić u niego myśli o zemście na swoim ojcu?
Książka kończy się w kulminacyjnym, pełnym napięcia i emocji momencie, zostawiając nas z wieloma zapytaniami.
Czekam także z niecierpliwością na kolejną część tej trylogii, przy której z całą pewnością nie będę się nudzić.

2 komentarze:

  1. Zachęciłaś mnie Grażynko i do autorki i do tej trylogii.Wiadomo ,że chcę od początku,tylko najpierw muszę porozglądać się gdzie ją dostanę....ale tak przeczytam ją bardzo chętnie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Przeczytaj Grażynko, bo to czysta przyjemność ;)

      Usuń

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger