wtorek, sierpnia 08, 2023

"Podróże Julki i Krzysia. Korona Gór Polski. Szczyty powyżej 1000 m n.p.m." Marek Marcinowski [PATRONAT MEDIALNY]

 


TYTUŁ  "Podróże Julki i Krzysia. Korona Gór Polski. Szczyty powyżej 1000 m n.p.m.”

CYKL  Podróże Julki i Krzysia
 

AUTOR Marek Marcinowski

 

DATA PREMIERY 31.07.2023

 

WYDAWNICTWO  Anatta

 

ILOŚĆ STRON 32

 

 

 

 

OCENA  6/6

 

OPIS
W drugim tomie Julka i Krzyś, dwoje młodych poszukiwaczy przygód, bierze sobie za cel zdobycie wszystkich szczytów Korony Gór Polski powyżej 1000 m n.p.m. Razem z bohaterami czytelnicy odkryją malownicze krajobrazy polskich tysięczników oraz poznają fascynujące stworzenia, które tam mieszkają. Ta barwna i pięknie ilustrowana bajka dostarczy młodym czytelnikom nie tylko wielu emocji, ale również pobudzi ich wyobraźnię, poszerzy wiedzę i zainspiruje do górskich wędrówek.


Dedykowany przedział wiekowy: 5-12 lat.MOJE ODCZUCIA

 

 

Wspólnie z Julką, Krzysiem i ich rodzicami wybieramy się ponownie w górskie wędrówki, aby zdobyć resztę szczytów należących do Korony Gór Polski. Weekendowe wyjazdy bardzo cieszą naszych małych podróżników, bo nie dość, że są w ważnym celu, to pozwalają im poznać naturę odwiedzanych miejsc oraz żyjące tam zwierzęta. Dodatkowo pozwalają zadbać o kondycję fizyczną.

- Wracam – orzekł tata. – Chęć zdobycia szczytu nie może przeważyć nad zdrowym rozsądkiem. Jeśli nasze organizmy mówią, że nie czas na dalszą wspinaczkę, to musimy ich słuchać. Trzeba wiedzieć, kiedy odpuścić. Słuchanie swojego ciała jest bardzo ważne.


Marek Marcinowski znany jest z tego, że pisze mądre i uczące odpowiedzialności bajki dla dzieci. Dzięki tej pozycji młodzieńcy uczą się poznawać miejsca, które odgrywają w Polsce znaczącą rolę. Pokazują również, że wyprawa w góry to nie przysłowiowa bułka z masłem, gdyż, aby wybrać się w takie miejsce trzeba się najpierw do tego odpowiednio przygotować. Odpowiednie buty, ubranie na każdą możliwą pogodę, która może zaskoczyć w najmniej spodziewanym momencie oraz prowiant to podstawa. Dodatkowo wyprawy w góry mogą wiązać się ze spotkaniem po drodze różnej zwierzyny, czasem dla nas niebezpiecznej. Ważne jest zatem, aby dzieci miały wiedzę, jak w danym momencie mają się zachować. A pozycja naszego autora właśnie to im gwarantuje.

- Góry nigdy mi się nie znudzą. Czuję się tu niesamowicie – powiedziała Julka.
- To prawda. Jest w nich coś magicznego, co sprawia, że chce się w nie wracać – dodał Krzyś.Wspólnie z Julką i Krzysiem zdobędziemy takie szczyty jak: Wielka Sowa, Wysoka, Orlica, Rudawiec, Wysoka Kopa, Mogielnica, Skrzyczne, Radziejowa, Turbacz, Tarnica, Śnieżnik, Śnieżka, Babia Góra oraz Rysy. Dowiemy się, który szczyt nazywano niegdyś Międzywierchem, czym są powodowane kwaśne deszcze czy też jakie zwierzęta napotkali nasi bohaterowie po drodze. Dodatkowo to wszystko ubarwią nam ilustracje wykonane przez Martynę Nejman.

Marek Marcinowski zadbał również o to, aby nasze pociechy po przeczytaniu tej pozycji, mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat przeczytanego tekstu w quizie znajdującym się na końcu. Są tam również pomysły na wspólne spędzenie czasu.

- Okazji będzie jeszcze wiele. Czasem lepiej zrobić w porę krok w tył i mieć przed sobą jeszcze tysiące wypraw w góry, niż głupio zaryzykować i nie mieć już takiej szansy. Życie ma się tylko jedno. Musimy je cenić.


Podróże Julki i Krzysia. Korona Gór Polski. Szczyty powyżej 1000 m n.p.m.
to kolejna ciekawa, inspirująca i ucząca pozycja w dorobku autora, która naszym młodym czytelnikom zapewni zdobycie interesującej wiedzy na temat gór i związanych z nimi wędrówek. Gorąco polecam!

Za możliwość przeczytania, zrecenzowania i patronowania serdecznie dziękuję Autorowi

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger