niedziela, czerwca 18, 2023

"Bracia od-wagi" Anna Rumocka [PATRONAT MEDIALNY / PRZEDPREMIEROWO]

 TYTUŁ  "Bracia od-wagi”

AUTOR Anna Rumocka

 

DATA PREMIERY 19.06.2023

 

WYDAWNICTWO  Studio Million

 

ILOŚĆ STRON 46

 

 

 

 

OCENA  5/6

 

OPIS
To pouczająca, niezwykła książka dla dzieci o przygodach dwóch braci, o ich marzeniach i walce z otyłością.

Marek i Darek to sympatyczni bracia, którzy – jak każde dziecko – chcą być szczęśliwi. Ich historia oparta jest na prawdziwych wydarzeniach, a pierwowzorami są ojciec i wujek autorki, których doświadczenia stały się inspiracją do napisania tej książki.

Zarówno tekst jak i ilustracje są dziełem autorki.

Książka wzbogacona jest cennymi komentarzami i opiniami kobiet wychowujących dzieci.

Propozycja dla dzieci od 7. roku życia.MOJE ODCZUCIA

 

 

Nie trudno zauważyć, że wiele dzieci (ale i dorosłych również) nie ma w sobie zrozumienia dla drugiego człowieka. Nie szanuje kogoś, bo albo jest otyły i ma nadwagę, albo źle się ubiera, albo ma problemy z czymś innym. W dzisiejszym świecie brakuje tolerancji dla siebie nawzajem. Ktoś może być bowiem grubszy, ale nie czyni to z niego od razu kogoś gorszego. Czy kiedykolwiek zastanawialiście się w takim momencie, dlaczego on właśnie taki jest? Jaki jest tego powód? A może to rodzicie doprowadzili go do takiego stanu? A może ma problemy zdrowotne? Łatwo jest kogoś wytykać palcami i z niego szydzić. A gdyby to właśnie ciebie spotkało coś takiego, czy byłoby ci miło?

Chłopcy byli bardzo dobrze wychowani,
uczyli się też, jak kazała w szkole pani.
Lecz mieli niestety problem nie lada,
zbyt wiele kilogramów wskazywała ich waga.


Nasi bohaterowie to Marek i Darek, dwaj bracia, którzy mają trochę nadprogramowych kilogramów i którzy zdają sobie z tego sprawę. W szkole są pośmiewiskiem u większości rówieśników, natomiast w ich  domu miłość wylewa się na każdym kroku, bo matka kocha ich nad życie.
Chłopcy mają ogromne serce i również kochają swoją matkę, dlatego chcą jej zrobić urodzinową niespodziankę. Muszą jednak zarobić na prezent. Czy im się uda?

Anna Rumocka w swojej pozycji pokazuje jak ważne jest wsparcie rodzinne i miłość. Że trzeba być przy swoich maluchach na dobre i na złe. Aby rodzice zawsze je akceptowali i potrafili wyciągnąć do nich pomocną dłoń, gdy tego potrzebują.
Przede wszystkim pokazuje nam jednak w swojej książce jak ważne jest, aby nasze dzieci potrafiły akceptować rówieśników i wzajemnie się tolerować. Nie można bowiem oceniać drugiego człowieka przez pryzmat jego wyglądu, trzeba zajrzeć w głąb jego serca, aby tak naprawdę przekonać się jakim jest człowiekiem.

Całość została napisana lekkim i rymowanym językiem, całkowicie prostym w odbiorze dla czytelnika. Dodatkowo w środku znajdziemy ilustracje wykonane przez samą autorkę. Historia przedstawiona na łamach tych kart pokazuje nam wiele ważnych wartości, które tak naprawdę powinien mieć każdy z nas. Nie obrażajmy, nie wyśmiewajmy drugiego człowieka, tylko starajmy się go zrozumieć, a jeśli trzeba to pomóc. Nie dopuszczajmy również do ogromnej otyłości u swoich dzieci, gdyż możemy im tym tylko wyrządzić krzywdę. Pamiętajmy też, że zawsze można postarać się wszystko naprawić.

Pan dietetyk włożył na nos okulary,
nie żeby był już bardzo stary,
ale dla śmiechu, wielkie jak dwa koła,
 
by atmosfera zrobiła się wesoła.


Bracia od-wagi
to krótka, ale wartościowa pozycja ucząca wzajemnej tolerancji i szacunku do drugiej osoby. Ale to także historia pokazująca siłę rodzinnych więzi i ogromu miłości na każdym kroku. Polecam.Za możliwość przeczytania, zrecenzowania i patronowania serdecznie dziękuję 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger