niedziela, lipca 10, 2022

"Blanka L. Sława, pieniądze i seks" Tomasz Wandzel [PATRONAT MEDIALNY]

 


TYTUŁ  "Blanka L. Sława, pieniądze i seks”
 

AUTOR Tomasz Wandzel

 

DATA PREMIERY 01.07.2022

 

WYDAWNICTWO  Tomasz Wandzel

 

ILOŚĆ STRON 276

 

 

 

 

OCENA  5/6

 

OPIS
 

Blanka L. to celebry tka pełną gębą. W telewizji prowadzi własny talk-show, a na Instagramie obserwuje ją kilkaset tysięcy osób. Ubiera się wyłącznie na różowo, jeździ lexusem w landrynkowym kolorze, uwielbia podróże do egzotycznych miejsc, a forsy ma jak młynarz mąki. Z kolei Olek, to zwyczajny chłopak z warszawskiej Pragi, który dopina magisterkę z dziennikarstwa, wyrywa dziewczyny na Tinderze, a na życie zarabia, wożąc ludzi swoim zielonym golfem.

Kiedy Blanka za jazdę na podwójnym gazie traci prawo jazdy, Olek, dzięki rodzinnym koneksjom zostaje jej szoferem. Chłopak postanawia skorzystać z okazji i zdobywając zaufanie swojej szefowej wyciąga jej sekrety, z których tworzy biografię celebrytki. W ten sposób chce zdobyć kasę, której potrzebuje jak elektrownia Turów węgla. Jednak to, co odkrywa, okazuje się prawdziwą puszką Pandory, a jej otwarcie będzie dla polskiego show-biznesu jak tornado, tsunami i trzęsienie ziemi w jednym.

Na czytelnika czeka akcja wartka jak Wisła i język soczysty jak tradycyjne kotlety mielone. Nie zabraknie również odniesień do otaczającej nas rzeczywistości, a wszystko doprawione garścią osobliwego humoru i szczyptą pikantnej erotyki.MOJE ODCZUCIA

 

 

Blanka Lipiec jest znaną i uwielbianą celebrytką, która kocha różowy kolor. Wozi się różowym lexusem do czasu, aż nie zostaje przyłapana na jeździe po pijaku.
Olek to zwyczajny chłopak, który kombinuje jak uzbierać pół miliona złotych, które są mu potrzebne dla jego przyjaciela na operację. Ola, siostra Olka jest asystentką Blanki, więc załatwia bratu pracę jako osobisty kierowca celebrytki. Olek przystaje na to, sądząc, że znajdzie więcej pikantnych szczegółów do swojej książki, którą pisze po kryjomu. Biografia Blanki L. ma przynieść mu bowiem całkiem pokaźny dochód, aby mógł przeznaczyć pieniądze na operację Łukasza. Poznając lepiej Blankę, poznaje również coraz ciekawsze fakty z nią związane. Czy wykorzysta je w swojej misji?

Historia przedstawiona nam przez Tomasza Wandzel ukazuje nam życie celebrytki, która tak naprawdę nie może zaznać chwili spokoju, gdyż „dziennikarskie hieny” polują na nią każdego dnia. Będąc sławnym i rozpoznawalnym trzeba liczyć się z tym, że nie ma się własnego życia. Nasza Blanka lubi pławić się w luksusach, a nad wszystko kocha różowy kolor, który towarzyszy jej na co dzień pod każdą postacią. Nie lubi, gdy ktoś jej się sprzeciwia, potrafi być też prawdziwą zołzą.
Aleksander to zwyczajny chłopak, który, aby zdobyć pieniądze na leczenie przyjaciela, posuwa się do napisania biografii Blanki L. ukazując w niej wszystkie pikantne szczegóły i ukryte sekrety. Nieświadomie pomaga mu w tym Ola, jego siostra, która często zdradza mu wiele informacji na temat swojej pracodawczyni. Olek to mężczyzna, który nie stroni od kobiet, lubi się z nimi zabawić. Jego serce jednak wciąż należy do Marty, która od czasu kontuzji Łukasza go nienawidzi.

Życie pisze dla nas przeróżne scenariusze. Kiedy wydaje nam się, że raz obrany cel ma nam towarzyszyć już na zawsze, jeden wypadek może zmienić nasze dotychczasowe życie. To, co wydawało nam się być istotą naszego jestestwa, tak naprawdę traci na znaczeniu, bo nagle inny cel staje się priorytetem. Niestety w życiu niektórych sytuacji nie jesteśmy w stanie przewidzieć, inaczej moglibyśmy im zapobiec. Ale w życiu wszystko dzieje się po coś. Są lepsze i gorsze momenty, ale zarówno te pierwsze jak i drugie mają nas czegoś nauczyć, skłonić do własnych refleksji.

Zostaliśmy sami w bajkowym świecie Pokemonów. Dwoje ludzie, kiedyś tak bliskich, a dziś – dalekich i obcych.

Bycie sławną i rozpoznawalną ma swoje plusy i minusy. Jedni nas kochają, podczas gdy drudzy nienawidzą. Nie wspominając już o dziennikarzach, którzy zawsze szukają pikantnych szczegółów, tylko i wyłącznie po to, aby jedna sensacja goniła kolejną. Szkoda tylko, że niektórzy nie zadają sobie zbyt wiele trudu, aby dociec, czy to o czym piszą jest prawdą czy też nie.

Akcja książki rozkręca się błyskawicznie z każdą kolejną przeczytaną książką. Autor serwuje bowiem swoim bohaterom ogrom przeżyć, które my z wypiekami na twarzy cały czas śledzimy. Fabuła książki jest barwna, interesująca oraz ciekawa. Przedstawieni bohaterowie to cały wachlarz emocji, gdyż tak naprawdę nie znajdziemy tutaj dwóch tych samych charakterów. Każda z przedstawionych postaci ma w sobie to coś. Tomasz Wandzel posługuje się lekkim i przyjemnym językiem, oczywiście nie brakuje tutaj wulgaryzmów i szczypty pikanterii w erotyzmie. Wszystko jednak z odpowiednim umiarem. Dodatkowo autor często odnosi się do otaczającej nas rzeczywistości, co nadaje książce realny kształt. Ogromnie podobały mi się różne porównania autora, metafory, które momentami bawiły mnie do łez. Całość czytało się przyjemnie.

Chciałem, aby Marta wiedziała, że tęsknię za tym, co było kiedyś. Nie chodziło tylko o seks, bo ten mogłem mieć w kilka kliknięć, ale uczucie, którego na Tinderze, próżno było szukać. Serwis pozwalał zadowalać potrzeby, a one różniły się pod bardzo wieloma względami od uczuć. Przed szczerą rozmową powstrzymywał mnie jednak lęk. Bałem się tego, jak ruda zareaguje na moje wyznanie.

W książce oprócz „różowego” życia celebrytki znajdziecie wiele lekcji życiowych. Przede wszystkim powinniśmy się w końcu nauczyć, że zawsze warto rozmawiać, a nie każdy problem można rozwiązać za pomocą pieniędzy czy siły fizycznej. Szantażowanie kogoś dla naszej czystej przyjemności też może skończyć się nieciekawie o czym przekonał się sam Olek.

Blanka L. Sława, pieniądze i seks to doskonała lektura na spędzenie czasu z lekturą pełną samego życia i sporą dawką dobrego humoru. To również książka, która potrafi nauczyć postępowania w niektórych przypadkach. Gorąco zachęcam do przeczytania!
Za możliwość przeczytania, zrecenzowania i patronowania serdecznie dziękuję Autorowi.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger