piątek, czerwca 03, 2022

Autorzy o zwierzętach - Izabella Frączyk

 Izabella Frączyk

Urodziła się 4 lipca 1970 roku w Krakowie. Jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Handlu i Finansów Międzynarodowych w Warszawie. Przez lata poświęcone pracy zawodowej zajmowała się zarządzaniem i organizacją działów sprzedaży w krajowych i międzynarodowych korporacjach, by finalnie zostać samodzielnym doradcą w zakresie tworzenia i wdrażania systemów naprawczych dla małych i średnich firm. Pisarstwem zajmuje się od 2009 roku.1. Czy wyobraża Pani sobie życie bez zwierząt?

To niemożliwe! Niewiele było w moim życiu dni, kiedy nic na czterech łapach nie plątało się pod nogami.

2. Ile zwierząt miała Pani w swoim życiu?

Koty: Frykas, Behemot, Kapsel, Szajba i obecnie Ciumek oraz Miluś (wszystkie czarne) no i oczywiście… PIES NARODOWY Tornado <3  A od niedawna jeszcze Bryś 😊

3. Zwierzę jest dla mnie…

Prawie dzieckiem, przyjacielem, utuleniem…

4. Ludzie często uważają, że zwierzęta nie mają duszy. A jakie jest Pani zdanie na ten temat?

Jak nie mają? Oczywiście, że mają! Duszę i charakter. Jak każde żywe stworzenie. Często słyszy się, że koty są wredne. Szczerze mówiąc znam więcej wrednych ludzi niż wrednych kotów.
5. Co sądzi Pani o Fundacjach ratujących zwierzęta?

To bardzo zacna inicjatywa, aczkolwiek czasami, mówiąc zupełnie szczerze, zastanawiam się, czy rzeczywiście warto za wszelką cenę ratować coś, czego już uratować się nie da.

6. Załóżmy, że jest Pani świadkiem sytuacji, w której ktoś krzywdzi zwierzę. Jak Pani reaguje?

Oj, nie powiem, bo mnie zaraz nasi Szanowni  Czytelnicy objadą za nieobyczajne słownictwo 😊 Ale tak… reaguję.

7. Pani ulubione zwierzę to?

Kot. Psy też bardzo lubię, ale jakoś z kotami jest mi bardziej po drodze.8. Jakie zwierzę według Pani byłoby najlepszym bohaterem książki?

W moich opowieściach pies z kotem dali czadu po równo 😊 Kto jeszcze nie czytał zbioru felietonów „Na kolanie”? Właśnie w tej książce znajdziecie między innymi pełny  cykl „Tornado” oraz „Świat według Ciumka”. I ocenicie sami, kto lepszy 😊9. Mówią, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Ja zgadzam się z tym w 100 %, a Pani?

Nie umiem się odnieść, bowiem Tornado tak dał nam popalić, że czasem się zastanawiałam, czy nie jest aby odwrotnie 😊 Teraz mamy szczeniaka Brysia. Przyplątał się tydzień temu. Jestem pewna, że to Tornado przysłał nam swojego następcę, zatem dajmy szansę Brysiowi.10. Jakie zwierzę według Pani jest najbardziej fotogeniczne i dlaczego?

Psy i koty. Myślę, że gdyby ich nie było, połowa mediów społecznościowych przestałaby istnieć 😊Serdeczniedziękuję Autorce za poświęcony mi czas.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger