niedziela, stycznia 09, 2022

"Czas miłości" Edyta Świętek

TYTUŁ  "Czas miłości”

CYKL Jedno życie wystarczy

AUTOR Edyta Świętek

 

DATA PREMIERY 19.05.2021

 

WYDAWNICTWO  Skarpa Warszawska

 

ILOŚĆ STRON 333

 

 

 

 

OCENA  6/6

 

OPIS
 

Poruszająca historia o tym, jak jedna decyzja może zmienić los…

Po latach emocjonalnej pustki w życiu Anieli Kmiecik przychodzi czas na miłość. O serce dziewczyny walczą dwaj mężczyźni: Norbert oraz Marcin. Sekret wyjawiony przez Rozalię stanowi poważną przeszkodę na jej drodze do szczęścia, a traumatyczne przeżycia z dzieciństwa wciąż nie pozwalają o sobie zapomnieć. Jak walczyć z zakazanym uczuciem? Czy weźmie górę głos rozsądku?

Czy w świecie pełnym niedomówień jest miejsce na drugą szansę?MOJE ODCZUCIA

 


Książka stanowi drugi tom cyklu Jedno życie wystarczy. Wracamy do losów Anieli Kmiecik, która całe życie miała pod górkę. Wychowywała się w rodzinie patologicznej, gdzie przemoc i alkohol były na porządku dziennym. Kiedy już się wyprowadziła i zamieszkała z przyjaciółką, wydawałoby się, że wszystko zaczyna się dobrze toczyć… Gdyby nie jedna tajemnica, która ujrzała światło dzienne i zawaliła cały świat Anieli. Okazuje się bowiem, że jej wielka miłość Marcin to jej rodzony brat, a ona wychowywała się w obcej rodzinie. W jej życiu pojawia się chaos, poznaje prawdziwą rodzinę, gdzie tylko matka jest jej przychylna. Aniela ma złamane serce, nie potrafi poradzić sobie z bólem który ją dotknął. Czy pójdzie za głosem serca, a może tym razem głos rozsądku weźmie górę?

Tęsknił za Anielą, chociaż wiedział, że mu nie wolno. Nic nie mógł poradzić na to, że łaknął jej widoku i bliskości. Że wspominał wszystkie czułe chwile, każdy dotyk i pocałunek. Nadal nie potrafił myśleć o niej jak o swej siostrze. Odczuwał pożądanie.

Muszę przyznać, że niewątpliwie było mi ogromnie żal Anieli, gdyż nasza autorka nie ułatwiała jej życia na żadnym kroku. Co rusz dokładała jej kolejnych zmartwień. Czasem zastanawiałam się jak wiele jest w stanie znieść jeden człowiek? Czy wszystko co się dzieje w jego życiu jest z góry zaplanowane?
Aniela to niezwykle inteligentna i obyta dziewczyna, pomimo tego, że wychowywała się na tzw. społecznym marginesie. Pomimo tego, że bardzo chciała żyć normalnie, traumatyczne zdarzenia z przeszłości wracały dosyć często. Życie nie rozpieszczało tej dziewczyny, ale ona mimo wszystko wykazywała się niezwykłą siłą i determinacją. Z pomocą przyjaciółki jakoś trzymała się w pionie i starała się układać życie od nowa.

Edyta Świętek napisała trudną, wywołującą w czytelniku ogrom emocji powieść. Powieść, która pokazuje nam, że życie nie zawsze jest usłane różami. Na niektóre sytuacje czy też wydarzenia my sami nie mamy wpływu i ciężko winić za nie kogoś, kto również nie miał na nie wpływu. Autorka pokazała nam również obraz niezwykle silnej i dzielnej dziewczyny, która tak naprawdę miała praktycznie same powody do załamania, a mimo tego starała się wyjść na prostą. W jej życiu ponownie pojawia się Łukasz, który stara się być dla niej oparciem w trudnych chwilach. Czy Aniela pozwoli sobie zapomnieć o Marcinie i dać jemu szansę?

Powieść ta jest naszpikowana emocjami, pokazuje nam trudne sytuacje życiowe, które mogą dziać się gdzieś tuż obok nas. Ja czytając tę powieść mocno trzymałam kciuki za to, aby Aniela w końcu zaznała szczęścia, bo zasługiwała na nie jak mało kto.
Doskonała kreacja bohaterów i ukazanie ich emocji. Są bohaterowie zarówno pozytywni jak i negatywni. Jednych da się polubić innych nie.

Jakże się miała gniewać na tę kruchą staruszkę? Jak żywić żal do starca o wiecznie załzawionych i zaczerwienionych oczach? Kochała ich. Wiedziała, że tej miłości nigdy nie wyrwie z serca. Że na zawsze pozostanie rozdarta sprzecznymi uczuciami. Przywiązaniem do nich i nienawiścią do Kmiecikowej. Litością nad nieszczęśliwym losem kobiety, która ukradła ją prawowitej matce, i jednoczesnym poczuciem krzywdy za zmarnowane lata.

Kiedy w czyimś domu pojawia się alkohol, nigdy nie prowadzi to do niczego dobrego. Jednak to, że ktoś się wychowuje wśród patologii, nie oznacza, że sam w dorosłości stoczy się na dno. Wystarczą chęci wyrwania się w tego otoczenia, pomoc przyjaciół i można stanąć na nogi.

Czas miłości to historia, która nie jest łatwa, prosta i przyjemna. Znajdziecie w niej ogromy smutku, żalu i cierpienia, ale również promyk nadziei na lepsze jutro. Historia warta uwagi. Gorąco polecam.Za możliwość przeczytania i zrecenzowania serdecznie dziękuję Autorce oraz
 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger