poniedziałek, listopada 30, 2020

"Kosmoliski" Marek Marcinowski [Patronat medialny/Premierowo]

 TYTUŁ  "Kosmoliski”

AUTOR Marek Marcinowski

 

DATA PREMIERY 30.11.2020

 

WYDAWNICTWO  Anatta

 

ILOŚĆ STRON 28

 

 

 

 

OCENA  5/6

 

OPIS
 

Piżamka jest? Gotowi do snu? Super!
Kosmoliski zakręcą srebrnymi ogonami, aż posypie się gwiezdny pył, a wtedy zabiorą Was w kosmos na nieziemską przygodę.

MOJE ODCZUCIA

 

 

Nie od dziś wiadomo, że dzieci są ciekawe wszystkiego. Pragną zdobywać wiedzę i odpowiedzi na nurtujące je pytania. Kosmos to jedno z miejsc, które szczególnie fascynuje dzieci. I właśnie w bajce Kosmoliski w prosty i przejrzysty sposób dzieci odbędą nie tylko ciekawą przygodę po Kosmosie, ale zdobędą również naukę.

Mniejszy Kosmolisek z takim rozmachem zakręcił magicznym ogonem, że połaskotał dzieci po twarzach. Kichnęły srebrnym pyłem, po czym wszyscy naraz znaleźli się w dziwnie ciepłym miejscu.


Sara i Krzyś to dzieci, które marzyły, aby zostać astronautami. Ich marzenie postanowiły spełnić dwa Kosmoliski, które zabrały je na przygodę życia po Kosmosie. Dzieciaki odbywają interesującą podróż, po kolei poznając planety układu słonecznego i związane z nimi zagadnienia.

Marek Marcinowski w prosty, przejrzysty i interesujący sposób przekazuje najmłodszym (ale nie tylko) czytelnikom wiedzę na temat Kosmosu. Kreując postać dwóch Kosmolisków z srebrnymi ogonami zabiera dzieci w podróż po wszechświecie przekazując podstawową wiedzę na temat Układu Słonecznego. Dzieci zatem nie tylko mogą być zachwycone pięknymi ilustracjami w książce, ale jednocześnie mogą czerpać naukę z tej bajki. Takie książeczki są nam potrzebne, gdyż zachęcają do czytania, a także zdobywania wiedzy.

- Prawda, że Ziemia jest piękna? Większość jej powierzchni pokrywa woda, dlatego nazywana jest Błękitną Planetą. Otacza ją powłoka gazowa, czyli atmosfera. Wśród tych gazów znajduje się tlen, dzięki któremu możecie oddychać.
- Skąd wy to wiecie? – zapytała Sara.
- Dużo podróżujemy i ciągle zdobywamy nową wiedzę. Czas na naukę nigdy nie jest czasem straconym. Czy wiecie dlaczego na Ziemi panują na zmianę dzień i noc?


Autor w swojej bajce nie przytłacza natłokiem wiedzy młodego odbiorcę, a wręcz przeciwnie. W bajce znajdują się podstawowe informacje, które nie zniechęcają dzieci, lecz sprawiają, że są ciekawe wielu rzeczy. Dodatkowo wszystko zostało pięknie zilustrowane przez Karolinę Jakubowską, co tym bardziej przyciąga wzrok i uwagę dzieciaków.

Kosmoliski to pięknie wydana bajka, która pogłębi wiedzę waszych dzieci o Kosmosie, ale także przypomni ją i wam. Piękne kolorowe ilustracje i dwa nietypowe liski zabiorą Was w podróż pełną przygód. Gorąco zachęcam do zapoznania się z tą pozycją.

 

 

Za możliwość przeczytania, zrecenzowania i patronowania serdecznie dziękuję Autorowi.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger