niedziela, czerwca 16, 2019

"Śmiały podryw" Scarlett Cole

TYTUŁ  "Śmiały podryw"

AUTOR Scarlett Cole

DATA PREMIERY 17.04.2019

WYDAWNICTWO  Akurat

ILOŚĆ STRON 352
OCENA  5/6

OPIS

Obcesowy i bezczelny, Dred Zander na pozór wydaje się być właśnie tym mężczyzną, którego Pixie powinna za wszelką cenę unikać. Porzuciwszy swoją przeszłość i tożsamość, dziewczyna stara się od nowa zbudować życie – bezpieczne, spokojne i pewne. Ktoś taki jak Dred kompletnie do niego nie pasuje, ale on ma na ten temat inne zdanie. Orzechowe oczy Pixie, fioletowe włosy i piękny egzotyczny tatuaż nie dają mu spokoju. Musi ją zdobyć, musi ją przekonać, że wspólnie mogą stawić czoło koszmarom przeszłości i ufnie spojrzeć w przyszłość.

Śmiały podryw to zaskakujące, pełne tajemnic oraz nieprzewidzianych zwrotów akcji połączenie erotyki z sensacją. Pulsująca elektryzującą zmysłowością historia Dreda i Pixie uwodzi, zniewala i uzależnia. Ostra muzyka i dzikie namiętności gwarantowane!MOJE ODCZUCIA

Pixie to dziewczyna, która nie miała łatwego życia. Ciągnie się za nią koszmar przeszłości, od którego bardzo chciałaby się uwolnić, ale to wcale nie jest takie proste. Przez minione wydarzenia nie czuje się wartościową osobą, myśli, że nie może się spodobać takiemu mężczyźnie jak Dred.

Dred też nie ma za sobą łatwej przeszłości i jego koszmary wciąż siedzą mu w głowie. Stroni od stałych związków, jednak kiedy poznaje Pixie czuje, że musi ją zdobyć. Uważa, że wspólnie mogą stawić czoła swoim demonom przeszłości.

Pomiędzy tą dwójką iskrzy jak się patrzy. Jednak oboje mają jakieś swoje sekrety, które mają wpływ na ich obecne życie. Ona nie jest do końca z nim szczera, a on nie daje jej szansy na wytłumaczenie. Czy ich przeszłość może mieć wpływ na przyszłość? Czy mimo wszystko będą w stanie sobie zaufać?

Przeszkody, które napotkali jako dzieci, ukształtowały ich takich, jacy byli teraz.

Lubię historie w których tyle się dzieje, a tutaj zaskakujących zwrotów akcji nie brakuje. Do tego bohaterowie stworzeni przez autorkę niejednokrotnie wylewali ogrom miodu na moje serce. Cujo i Trent to osoby, które w moim sercu mają szczególne miejsce, za to jak wiele zrobili dla Pixie. Chciałabym mieć w swoim życiu takich przyjaciół jak oni. Takich, którzy nie oceniają, tylko akceptują mnie taką jaką jestem.

Pixie to świetna dziewczyna, która uciekła od swojej przeszłości, a przynajmniej próbowała. Trafiła na świetnych facetów, którzy wyciągnęli do niej pomocną dłoń i przygarnęli pod swoje skrzydła. Lepiej trafić nie mogła. W swojej pracy poznaje Dreda, stałego klienta studia tatuażu, który z każdym kolejnym spotkaniem staje jej się coraz bliższy. Niestety nie jest jej dane żyć spokojnie, gdyż ktoś ciągle próbuje jej uprzykrzać życie nachodząc ją i szantażując.

Dred to gwiazda muzyki, któremu najchętniej do łóżka wskoczyłaby każda dziewczyna. Jego życie to trasy koncertowe i ciągłe nagrywanie kolejnych kawałków z zespołem. Na pierwszy rzut oka wydaje się całkiem miłym i sympatycznym mężczyznom, a jednak i te stereotypy potrafił złamać.

Krzyki stały się głośniejsze i proporcjonalnie zwiększał się poziom jego stresu. Dobrze wiedział, co to znaczy być dzieckiem zostawionym samotnie, które płacze całymi godzinami i daremnie czeka, żeby ktoś się nim zajął. Jak to jest, kiedy w końcu dziecko uświadamia sobie, że nikt nigdy do niego nie przyjdzie, nie weźmie go na ręce, nie pokocha, nie przytuli. Jak to jest, kiedy przestaje czekać na miłość i zamyka się w sobie.


Książka w dużej mierze podejmuje temat narkotyków i problemów z nimi związanych. Stać się ćpunem jest bardzo łatwo, ale wyjść z nałogu dużo ciężej. Tylko czy zastanawialiście się kiedyś, czy każdy uzależniony stał się ćpunem czy ćpunką z własnej nieprzymuszonej woli? A co, jeśli ktoś na taką osobę naciskał i miał w tym swój udział? Czy taka osoba powinna być skreślona, tylko i wyłącznie dlatego, że życie nie było dla niej łaskawe, a narkotyki stały się jedynym ratunkiem by przetrwać piekło?

Ale będzie tutaj również o pięknym, rozkwitającym uczuciu, które zostanie nie raz i nie dwa wystawione na próbę. Bardzo mocno kibicowałam tej dwójce bohaterów, gdyż autorka nie szczędziła im trudnych losów w ich życiu. Tym bardziej mocno trzymałam kciuki, aby wszystkie złe rzeczy, które ich spotykały w końcu się skończyły.

Scarlett Cole porwała mnie swoją historią już od samego początku. Czytając przeżywałam wspólnie z bohaterami ich gorsze i lepsze dni. Wierzyłam, że w końcu los się do nich uśmiechnie, a wszelkie krzywdy z przeszłości w końcu odejdą w dalekie zapomnienie. Książkę czyta się bez problemów, gdyż autorka posługuje się prostym językiem. Historia Dreda i Pixie porywa w swój świat i nie pozwala się z niego uwolnić. Sceny erotyki nie są wulgarne, lecz napisane ze smaczkiem. Zdecydowanie jest to książka dla kobiet.

Śmiały podryw to książka, która opisuje życie dwójki bohaterów z wciąż goniącymi ich demonami przeszłości. To historia w której nic nie jest pewne do samego końca. Ale to również historia dająca nadzieję, na nowe lepsze życie. Gorąco polecam.


Za możliwość przeczytania i zrecenzowania serdecznie dziękujęBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger