czwartek, czerwca 21, 2018

Autorski cykl wakacyjny


Daria Skiba, rocznik 1991. Wychowała się w Stroniu Śląskim. Z wykształcenia Technolog Żywności i Żywienia Człowieka, absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Autorka bloga Kraina Książką Zwana, na którym z zamiłowaniem promuje literaturę rodzimą i zagraniczną. Współtworzy grupę na Facebooku "znamy-czytamy.pl". wspierając polskich autorów i promując ich twórczość.
W życiu jest szczęśliwą mamą, odkrywającą zakamarki Szmaragdowej Wyspy. Uwielbia Within Temptation, taniec z ogniem i czekoladę. Kieruje się zasadą "wszystko jest możliwe, trzeba w to tylko mocno wierzyć"1. Kiedy jest najlepszy czas dla pisarza na odpoczynek? Letnie wakacje, a może ferie zimowe?

Ciężko mi odpowiedzieć na te pytanie, ponieważ sama odpoczywam po prostu po skończonym tekście, chociaż na chwilę obecną nie było ich dużo. Jeśli jednak mam wybrać wakacje lub ferie zimowe, z całą pewnością stawiam na to pierwsze. Jestem okropnym zmarzlakiem i uwielbiam wygrzewać się na słońcu.


2. Gdzie chciałaby Pani spędzić swoje wymarzone wakacje?

Skrycie marzę o wielu miejscach na ziemi. Chciałabym zobaczyć norweskie fiordy i poczuć mroźny klimat Skandynawii, zobaczyć w naturalnym środowisku afrykańskie zwierzęta, spacerować po miejskiej dżungli jaką jest Nowy Jork i wylegiwać się na złocistych plażach Dominikany, Seszele, Kuby lub Bali, ale tak naprawdę chętnie wybrałabym się nawet na Mazury, jeśli tylko będzie mi towarzyszyć moja rodzina.


3. Jakie 3 książki zabiera Pani ze sobą na wakacje?
„Paletę marzeń” Małgorzaty Falkowskiej, która przepełniona jest emocjami, uczuciami, lekkością i świetnym humorem. „Mogę wszystko” Anity Scharmach, żeby w chwilach zwątpienia i lęku uświadomić sobie, że przecież mogę wszystko. I jako trzecią „Małą księżniczkę” Burnetta, ponieważ to jedna z moich ulubionych książek z młodzieńczych lat, a chciałabym ją czytać córeczce.


4. Jakie 3 książki poleciłaby Pani swoim czytelnikom na okres wakacyjny? (Ne można podać książki swojego autorstwa).

Pierwsza to wspomniana wyżej „Paleta marzeń” Małgorzaty Falkowskiej. To idealna historia na letnie dni i jestem pewna, że wiele czytelniczek zakocha się w jej treści. Druga to dylogia Corinne Michaels: „Consolation „ i „Conviction”, które rozpalą zmysły i atmosferę nawet jeśli na wakacyjnym niebie pojawią się burzowe chmury. Trzecia to „Tryjon” Melissy Darwood, która funduje emocjonalny i przygodowy rollercoaster. Z tą książką nie można się nudzić i zarówno młodzież, jak i starsi czytelnicy będą zachwyceni.


5. Gdyby znalazła się Pani na bezludnej wyspie, co chciałaby Pani mieć ze sobą? (max 5 rzeczy)
Mam nadzieję, że znalazłabym się tam z własnej woli, jeśli tak, chciałabym mieć lodówkę z zapasem napojów i produktów spożywczych, czytnik z naładowaną baterią i zapasem książek, chatkę, w której mogłabym nocować, olejek z malin, żeby nie spalić się na słońcu i telefon, żeby kiedyś zadzwonić po kogoś, kto by mnie odebrał.


6. Preferuje Pani wylegiwanie się na plaży, czy aktywny wypoczynek?

Zdecydowanie aktywny wypoczynek. Lubię poleżeć chwilkę na plaży, ale jest to maksymalnie trzydzieści minut. Wolę spacerować, zwiedzać różne miejsca i chłonąć z nich jak najwięcej.


7. Z bohaterami z jakiej książki chciałaby Pani spędzić wakacje?

A może być jeden bohater? Jeśli tak, jest to Liam z „Consolation” Corinne Michaels (śmiech). Jeśli jednak ma ich być więcej to stawiam na bohaterów z Harrego Pottera (jest w kim wybierać) lub postacie z książki Łucji Wilewskiej „Saga czasu przemiany. Po drugiej stronie nieba”. Spotkałabym intrygujące anioły i pewną Ewelinę, z którą bardzo chcę się zobaczyć.


Do każdej litery z wyrazu WAKACJE dopisz skojarzenia z latem

Wypoczynek
Atrakcje
Kurort
Aqua park
Ciepło
Jedzenie
Emocje

Dziękuję serdecznie za możliwość udzielenia odpowiedzi na bardzo ciekawe pytania!
Pozdrawiam ciepło i serdecznie, życząc wszystkich udanych wakacji!
Daria SkibaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger