poniedziałek, listopada 30, 2015

"Chłopiec i pies" Wendy Holden 
*Tytuł: "Chłopiec i pies"
*Autor: Wendy Holden
*Wydawnictwo: AMBER
*Rok wydania: 2015
*Ilość stron: 219
 
*Ocena: 10/10
*Opis:
 
Styczniowej nocy 2012 roku pięciomiesięczny owczarek anatolijski został przywiązany do torów kolejowych. Maszynista dostrzegł psa o kilka chwil za późno...
 
Jednak szczeniak cudem przeżył, choć weterynarzom nie udało się uratować tylnej łapy. Na apel na Facebooku odpowiedzieli Colleen Drummond i Will Howkins. I tak Haatchi zamieszkał w ich domu.
Colleen i Will razem wychowują ośmioletniego Owena, syna Willa. Chłopiec cierpi na rzadką genetyczną chorobę, która powoduje ciągłe napięcie mięśni, ból, zniekształca twarz i ciało. Owen był zamknięty w sobie i bardzo samotny. Ale kiedy pojawił się Haatchi, jak się potem okazało, miał uratować jego...
 
Mały chłopiec i wielki pies. Niezwykli przyjaciele, którzy kochają się bezwarunkowo. Mimo cierpienia - radośni, pełni życia, otoczeni mnóstwem serdecznych ludzi poruszonych historią ludzkiej dobroci i psiego hartu ducha.
 
Opowieść o nich spisała w 2014 roku Wendy Holden, autorka trzydziestu książek dokumentalnych i biograficznych. Chłopiec i pies trafił na 1. miejsce brytyjskich list w kategorii biografii. Książka wywołała ogromny odzew medialny i społeczny.
 
*Moje odczucia:
 
Kiedy zobaczyłam tę książkę w sklepie na półce, od razu poczułam, że muszę ją mieć. Nie byłabym w stanie wyjść ze sklepu nie kupiwszy jej ;)
Książka jest oparta na autentycznych zdarzeniach. To historia psa, który skazany na śmierć poprzez przywiązanie do torów, cudem przeżywa potrącenie pociągiem, w wyniku którego traci tylną łapę oraz ogon. To również historia chłopca, który każdego dnia walczy z ciężką chorobą zwaną zespołem Schwartza-Jampela. Obydwoje spotykają się na swojej drodze i zostają najlepszymi przyjaciółmi. Mimo cierpienia, mimo bólu, wspólnie cieszą się swoim życiem. Chłopiec dzięki Haatchiemu zaczął wydawać się o wiele szczęśliwszy. Można by rzec, że jedno drugiemu ratuje życie.
Jeśli nie wierzycie, że między człowiekiem i psem może zrodzić się tak ogromna więź, koniecznie musicie przeczytać tę książkę. Ten pies odmienił życie chłopca. To powieść, która chwyta za serce, konieczne będą chusteczki.
Książka opowiada o miłości, poświęceniu, o walce przy pokonywaniu wszelkich przeciwności losu, o nadziei na lepsze jutro, a także o relacjach pies - chłopiec oraz ludzi dorosłych, którzy każdego dnia muszą walczyć o zdrowie obu podopiecznych, którzy są największymi skarbami w ich życiu.
Jak dla mnie to pozycja godna przeczytania.

3 komentarze:

 1. Dziękuję Ci za tę rekomendację :) Nie słyszałam o tej książce, a bardzo lubię historie z psim bohaterem :) Z pewnością zapoluję na ten tytuł :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że mogłam pomóc ;) Miłej lektury życzę ;)

   Usuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger