niedziela, lipca 12, 2020

"(Nie)zdobyta. Tom 2" Melissa Darwood

TYTUŁ  "(Nie)zdobyta. Tom 2"

CYKL (Nie)zdobyta (tom 2)  

AUTOR Melissa Darwood

DATA PREMIERY 13.05.2020

WYDAWNICTWO  Melissa Darwood

ILOŚĆ STRON 360
OCENA  6/6

OPIS

Kontynuacja bestsellerowej górskiej serii pełnej miłości.

Potrafiłam sobie wyobrazić niemal wszystko – koszmarną pogodę, wędrówkę w śniegu i mrozie, wycieńczenie fizyczne oraz to, że załamię się psychicznie.

Miałam koszmary o sunącej po zboczu lawinie, widziałam siebie odpadającą od ściany, z odmrożonymi palcami i soplami lodu w nosie.

Planowana wspinaczka Jansona na szczyt napełniała mnie niepokojem. Truchlałam na myśl o tym, że góry go zabiją.

Prawda jest jednak taka, że możesz sobie snuć wyobrażenia o najbliższej przyszłości – gdybać, planować, śnić, zakładać hipotetyczne rozwiązania, a twoje cholerne życie i tak ma własne plany względem ciebie...
- Julka.

Czy Julce i Jeremiemu uda się pokonać własne ograniczenia i zrealizować wyznaczone cele?

Czy zdołają się oprzeć wzajemnemu przyciąganiu, które może zrujnować ich plany?

Zabawne dialogi, rozpalające zmysły sceny, zachwycające plenery górskie...

I emocjonujący finał, którego absolutnie się nie spodziewasz.
 MOJE ODCZUCIAJulka i Jeremi to bohaterowie, których pokochałam już w pierwszym tomie. Więc z wielką przyjemnością powróciłam do kontynuacji ich losów. I przyznaję, że jestem urzeczona tą powieścią. To idealna książka dla kobiet. 

Możesz snuć wyobrażenia o najbliższej przyszłości – gdybać, planować, zakładać hipotetyczne rozwiązania, a życie i tak ma swoje plany względem ciebie.

Julka pod okiem Jansona poddaje się treningom przed wspólną wyprawą w zdobywaniu K2 zimą. Z każdym dniem idzie jej coraz lepiej. I wszystko byłoby dobrze gdyby nie to, że między tą dwójką pojawia się silne przyciąganie. Emocje mogą wziąć górę nad zaufaniem, a wtedy łatwo o tragedię. Czy pomimo emocji, jakie ogarniają naszych bohaterów dadzą radę, by wspólnie wyruszyć na wyprawę życia?

Ta książka to istny rollercoaster emocjonalny. Zabawne dialogi dwójki różnych bohaterów pod każdym względem. Są niczym ogień i woda, dwa żywioły, które ciężko opanować. Ona zadziorna i szalona, On rozważny i opanowany. Ale nie od dziś wiadomo, że przeciwieństwa lubią się przyciągać. Nie sposób jednak przejść obok nich obojętnie. To bohaterowie stworzeni z krwi i kości, mają w sobie cechy ludzi, których każdego dnia spotykamy na swojej drodze. I choć Julka momentami zachowywała się jak rozkapryszona dziewczynka, to da się jej to wybaczyć. Romans wyczuwalny jest na kilometr, tylko nasi bohaterowie się przed nim wzbraniają.

Całość okraszona jest ogromem humoru, namiętnymi scenami i barwnymi opisami pasma górskiego. Do tego zabawne potyczki Julki sprawiają, że nasz uśmiech robi się jeszcze większy. Widać, że autorka włożyła ogrom pracy w napisanie tej książki i porządnie się do tego przygotowała pod każdym względem.  To historia, która bawi, ale również i chwyta za serce. Można nawet uronić łezkę podczas czytania. Ja czytając, odnosiłam wrażenie, jakbym była tuż obok Julki i Jeremiego. A zakończenie? Kompletnie się go nie spodziewałam, więc było miłym zaskoczeniem. Ale aż się prosi, by powstała kontynuacja losów bohaterów, może nie dziś, nie jutro, a za kilka lat.

Dla wspinacza takiego jak ja góra to nie tylko wzniesienie, które śni się po nocach. To jawna kochanka, z którą zdradza się wszystko i wszystkich. Im trudniejsza do zdobycia, tym opętanie na jej punkcie jest większe, nie sposób go poskromić i powstrzymać. Dla aktywnego alpinisty, który wyrusza na wyprawy dwa razy do roku, żona, dzieci, dom schodzą na drugi plan. Może za nimi tęsknić, dzwonić, kochać ich z całego serca. Ale tak naprawdę w głębi duszy przez tych kilka miesięcy odosobnienia i odseparowania od cywilizacji liczy się tylko ona, ta Niezdobyta.

To co urzeka w tej historii, to niezwykła pasja Jansona do himalaizmu. Melissa Darwood w pełni oddała ten obraz i pozwala spojrzeć z szacunkiem na osoby, które mają to zamiłowanie. Zamiłowanie, które mogą przypłacić nawet życiem. Ale w życiu właśnie o to chodzi, by robić to co się kocha i czerpać z tego satysfakcję. By wspinać się po górach i zdobywać ich szczyty, trzeba mieć to we krwi. Choć osobiście wolę jeziora, to jednak czuję respekt przed takimi osobami.

(Nie)zdobyta. Tom 2 to historia od której nie sposób się oderwać. Zabawne, ujmujące i przesiąknięte pożądaniem losy Julki i Jeremiego nikomu nie będą obojętne. Czytanie tej książki wywołuje cały wachlarz emocji. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania serdecznie dziękuję


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger