sobota, grudnia 09, 2017

"Conviction" Corinne Michaels


*Tytuł: "Conviction"
*Autor: Corinne Michaels
*Wydawnictwo: Szósty Zmysł
*Rok wydania: 2017
*Ilość stron: 351


*Ocena: 5+/6
*Opis:


Druga część bestsellerowej powieści Consolation

Jeżeli myślisz, że zakończenie Consolation zwalało z nóg, przeczytaj Conviction i przekonaj się, że Corinne Michaels jest w stanie dostarczyć jeszcze większych emocji i zaskoczeń!
Druga część duetu Consolation rozdziera serce, wzrusza i zachwyca, czyniąc tę literacką przygodę niezapomnianą i zapierającą dech w piersi.

Po raz kolejny autorka złamie ci serce. Ale czy poskłada je na nowo?


*Moje odczucia:


Są prace bezpieczne i mniej bezpieczne. Jeżeli człowiek podejmuje się tej drugiej, zawsze musi mieć świadomość ponoszonego ryzyka. Zdarza się, że oddając się jakiejś pracy, często musimy oddawać też pod znak zapytania nasze życie. Wyobraźcie sobie teraz, że Wasz mężczyzna ma niebezpieczną pracę. Pewnego dnia ktoś puka do Twoich drzwi i oznajmia, że on zginął. Pogrążasz się w żałobie, ledwo się trzymasz, wręcz snujesz się po własnym domu. Zjawia się jego przyjaciel, który wyciąga do Ciebie pomocną dłoń, uczy żyć od nowa, dostarcza powodów do uśmiechania się. Nie planujesz tego, ani on, ale to się dzieje - zakochujecie się w sobie. Jesteście szczęśliwi. Aż któregoś dnia od wraca z misji, a tuż za nim pojawia się Twój mąż, którego pochowałaś rok temu. Co teraz? Dwóch mężczyzn i ty jedna, którego z nich wybierzesz?Zdecydowanie Corinne Michaels potrafi dostarczyć czytelnikowi ogromną dawkę emocji. Kiedy zakończyłam czytać pierwszy tom, chciałam krzyczeć: Nie! Dlaczego! Jak to?! Z niecierpliwością oczekiwałam kolejnego tomu, i dalszego rozwoju tej historii. Czułam złość, żal i niedowierzanie. Sięgając po drugi tom, serce mi się krajało na myśl o tym, co też mogę tam odkryć. Fabuła nie jest przytłaczająca pomimo ogromu emocji. Ciągle coś się dzieje, Natalie jest rozdarta emocjonalnie, kocha Liama, ale Aaaron jest ojcem jej córki i nie może go tak po prostu wykreślić z życia.

Strasznie lubię postać Natalie, która zdecydowanie wie czego chce. To kobieta, która niejedno przeszła, a mimo to potrafiła pozbierać się w jedną całość i iść na przód.
Liam, to mężczyzna jakiego pragnęłaby każda kobieta. Czuły, opiekuńczy, troskliwy, a do tego odważny i przystojny. Jak tu się w takim nie zakochać?
Aaron to nie jest zły mężczyzna, jednak trochę pogubił się w swoim życiu, zbaczając na krzywą drogę. Przeszedł niejedno piekło podczas misji. Nie jest to postać, której nie lubię, ale też nie nienawidzę go.

Autorka funduje nam emocjonalny rollercoaster. Kobieta, która musi wybrać pomiędzy swoim mężem, a jego przyjacielem. Czy taki wybór może być łatwy? Jak wybrać, żeby nie skrzywdzić żadnego z nich?

Doskonała kreacja bohaterów, łatwy i przyjemny w odbiorze język, sprawiają, że lektury się nie czyta, ją się chłonie. Nie zabraknie tutaj napięcia, które występuje przez większość lektury. Trudne przeżycia, ciężkie wybory oraz miłość, która jest w stanie przetrwać wszystko.Conviction to piękna historia o ludziach, którzy wierzą, że miłość jest w stanie przetrwać wszystko. To historia, która ukazuje nam jak kruche potrafi być życie i jakie lubi płatać nam figle. Ale przede wszystkim to cudowna historia o miłości, choć jej wybór nie zawsze okazuje się łatwy. Jestem oczarowana tą książką, gorąco polecam.


Za możliwość przeczytania i zrecenzowania serdecznie dziękuję3 komentarze:

 1. Zamówiłam już pierwszy tom, ale chyba przeczytam dopiero kiedy będę miała drugi. Jestem bardzo ciekawa tej serii po tylu zachwytach, które o niej czytałam.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwszy tom czytałam i bardzo mi się podobał. Ciekawe czy drugi również przypadnie mi do gustu. :)

  Pozdrawiam,
  Czytanie Naszym Życiem

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem ciekawa, jak ja odbiorę tę historię. Dobrze, że książki czekają już na półce.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad.

Copyright © 2016 Czytaninka , Blogger